Postać, która ma wielkie grono swoich fanów, czyli Baby Yoda z serialu Mandalorian może pojawić się w naszych domach. Wszystko to możliwe dzięki Google i rozszerzonej rzeczywistości. 

baby yoda ar google 2

Baby Yoda w rozszerzonej rzeczywistości

Postać Baby Yoda z serialu Mandalorian stała się już kultowa. Nic więc dziwnego, że Google również to wykorzystuje. The Verge podało, że Baby Yoda może być wyświetlany z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Wystarczy, że na naszych urządzeniach mobilnych wpiszemy w wyszukiwarce hasła: „Baby Yoda”, „Mandalorianin”, albo też „Grogu” – jak się okazuje, tak ma na imię ta mała postać. Wtedy będziemy mogli zobaczyć model 3D. Jednak, jeśli mamy zainstalowaną na smartfonie aplikację Google, to będziemy mogli wyświetlić Baby Yoda w rozszerzonej rzeczywistości. To ciekawa funkcja, która może zainteresować miłośników Gwiezdnych Wojen, serialu Mandalorian, a także fanów Baby Yoda i rozszerzonej rzeczywistości. 

baby yoda ar google 1

Zobacz dinozaury w rozszerzonej rzeczywistości

Google bardzo fajnie wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość do prezentowania nam rozmaitych postaci, czy też zwierząt. Jakiś czas temu w ten sam sposób umożliwiono poznanie z bliska dinozaurów. 

Google umożliwia przeniesienie do własnej przestrzeni 10 dinozaurów: Tyranozaura, Welociraptora, Triceratopsa, Spinozaura, Stegozaura, Brachiozaura, Ankylozaura, Dilofozaura, Pteranodona, a także Parazaurolofa. Wystarczy któregoś z wyżej wymienionych dinozaurów wyszukać za pośrednictwem wyszukiwarki na urządzeniu mobilnym. W wynikach wyszukiwania znajdzie się opcja “Wyświetl w 3D”. Dzięki temu będziemy mogli umieścić dinozaura w otaczającej nas przestrzeni. Możliwa jest zmiana rozmiaru stworzenia, a także obracanie, a na urządzeniach z systemem Android zmiana głośności dźwięków towarzyszących wizualizacji.

Źródło: The Verge


Posłuchaj nas!