Aż trzy przeloty Starlink w nocy! [rozkład jazdy]

Opublikowano 20.05.2020 12:13 -


Ostatnio jak na złość (bo warunki pogodowe rewelacyjne) Starlinki "nie chcą" przelatywać nad naszym krajem w godzinach wieczornych. Pojawiają się za to w nocy, a dzisiaj będzie to aż trzy przeloty.

Plus jest taki, że już jutro wieczorem Starlinki przelecą nad Polską, napiszemy jutro dokładne godziny. Wróćmy jednak do najbliższej nocy. Cieszy Wasze zainteresowanie, dlatego zobaczcie rozkład jazdy:

PRZELOTY STARLINK W NOCY ZE środy na czwartek 20.05/21.05.2020:

  • 00:38 – 19 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 02:14 – 19 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 03:49 – 19 satelitów Starlink, widoczne na południowym horyzoncie (będą lecieć od zachodu)

UWAGA: zalecam odwiedzenie tego tekstu w późniejszych godzinach, gdyż w każdej chwili może pojawić się aktualizacja godzin.

forest katsch E d5IGC  u8 unsplash 1

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl