[Aktualizacja] Awaria portalu Facebook?

[Aktualizacja] Awaria portalu Facebook?

Opublikowano 7.03.2012 8:29 Aktualizacja: 7.03.2012 13:01 - 2


Wygląda na to, że popularny portal społecznościowy Facebook ma awarię. Po wywołaniu adresu serwisu, pojawia się komunikat o nie odnalezieniu strony. Problem trwa od około godziny i zapowiada się dość poważnie. Prócz złośliwych komentarzy na konkurencyjnych portalach społecznościowych, o zwiększeniu produktywności 170 milionów ludzi i pozytywnego wpływu awarii na wiele gospodarek świata (nawiązując do wczorajszego wpisu, 172mln ludzi dziennie odwiedza FB), to problem mają serwisy, które umożliwiają logowanie do swoich usług tylko za pomocą popularnego Facebooka.

Pamiętajmy także o serwisach, które korzystają z systemu komentarzu portalu Facebook (np. w serwisie NaTemat.pl – aktualnie komentarzy do artykułów nie uraczymy).

Aktualizacja

Wygląda na to, że problem dostępności portalu Facebook to problem z DNSami u niektórych internetowych providerów, jak pisze czytelnik w komentarzu:

Facebook działa i ma się dobrze. Nie było i nie ma żadnej awarii po stronie FB. Jedyne co nie działa to DNSy od Googla, a z ich dnsów korzysta np. UPC i inni. Wystarczy ręcznie przepiąć się  na dnsy, np. Netii i wszystko będzie wporządku.

Wieści z Rozładowani.pl