Wygląda na to, że Orange ma awarię.

W to pochmurne, weeekendpowe popołudnie nie pozostaje nic oddać się benefitom posiadania internetu. Netflixy, zakupy w sieci czy inne komunikatory. Niestety nie dla użytkowników sieci Orange. Wedle zgłoszeń od naszych Czytelników, wygląda na to, że zarówno internet mobilny jak i stacjonarny od tego operatora nie działa poprawnie. Użytkownicy zgłaszają niską prędkość pobierania, a to paraliżuje większość usług, szczególnie wykorzystywanych w Weekend.

Zrzut ekranu 2021 08 29 o 14.00.28
Awaria Orange – zgłoszenia (źródło: Down Detector)

 

Awaria Orange – nie działa internet mobilny i stacjonarny

Problem nie wygląda na problem w skali całego kraju, najwięcej zgłoszeń według Down Detectora raportują użytkownicy z południa. Pierwsze zgłoszenia pojawiły się około 11:15 29.08.2021. Póki co nie wiadomo o przyczynach i potencjalnym terminie rozwiązania problemu, ale oczywiście będziemy informować na bieżąco. Trzymamy kciuki, żeby Orange skutecznie uporało się z problemem.

R E K L A M A

Aktualizacja 16:30, 29.08.2021

Wygląda na to, że Orange usunęło awarię, przynajmniej sądząc po informacjach, które udziela swoim użytkownikom na Twitterze. Oficjalnej przyczyny usterki niestety nie doszukaliśmy się w oficjalnych kanałach.