Microsoft Teams to narzędzie, które w sposób bardzo wydajny pozwala na pracę zdalną. Nie ukrywam, że sam korzystam na co dzień z niego, ale nie jestem jego największym fanem. To oczywisty klon Slacka, który przez integracje z portfolio oprogramowania Microsoftu, ma zdecydowanie więcej szans na zdobycie rynku.

awaria Microsoft Teams vs praca zdalna przez koronawirusa

Wracając jednak do problemów z dostępnością Teams, Microsoft na swoim Twitterze dzisiaj rano potwierdził problemy z logowaniem się do usługi. Problem wynika najpewniej z ogromnego zainteresowania narzędziem, od kiedy w wielu krajach Europy zalecono prace z domu na skutek pandemii koronawirusa.

Praca z domu, jeśli jest tylko możliwa, ma ograniczyć pandemię. Ruch rozsądny, ale narzędzia wspierające prace zdalną, przeżywają najpewniej prawdziwe oblężenie, ale nie tylko i one. Notujemy ogromny wzrost ruchu także i na DailyWeb, wszystko oczywiście przez zalecenie ograniczenia wychodzenia z domu.

Praca zdalna w domu – jak nie zwariować podczas kwarantanny?

Problem z dostępnością Microsoft Teams objawia się brakiem możliwości zalogowania do usługi. W zasadzie nic dziwnego, biorąc pod uwagę ilość potencjalnych użytkowników, którzy postanowili pracować dzisiaj z domu.

Zaktualizujemy artykuł jeśli tylko pojawią się nowe doniesienia w sprawie Microsoft Teams.