1. Szybkość działania

Pomimo bardzo rozbudowanego kodu jak i mnóstwa dodatków Avada pod względem prędkości działania spisuje się znakomicie. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony szybkością, z jaką ładowały się strony na serwisie który tworzyłem w oparciu o Avadę. Myślę że spora w tym zasługa zenbox.pl ;) Połączenie szybkości działania Avady i hostingu zenboxa daje nam duet idealny.

turbospeed

2. Estetyczny design

Jednym z powodów dla których zakupiłem ten szablon (uwierzcie mi, kilka licencji) był czysty, elegancki i pozbawiony zbędnych elementów design. Avada to szablon w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Warto wspomnieć, iż Avada to również szablon bardzo łatwy w użytkowaniu. Widać, że jego twórcy spędzili mnóstwo czasu ma dopracowaniu najmniejszych szczegółów.

elegant

3. 5 sposobów na nagłówek

Z początku wydawać by się mogło, że zaledwie 5 opcji ustawienia wyglądu nagłówku to mało. Jeśli jednak do tego dodamy pozostałe opcje wyglądu nagłówka to otrzymujemy dość pokaźną liczbę kombinacji. Oczywiście, sticky header, ikonki do social media, kolor bądź obraz w tle nagłowka ustawimy w kilka kliknięc. Wszystko w bardzo prosty i intuicyjny sposób.

header

4. Custom fonts

Jak wcześniej pisałem, z poziomu ustawień możemy zmieniać bardzo wiele ustawień Avady. Nie innaczej jest w przypadku czcionek. Oprócz możliwości zastosowania czcionek od Google, możemy wgrać własne. Opcja szczególnie przydatna mając na uwadze ostatnie problemy z polskimi znakami w niektórych czcionkach Google ( m.in. bardzo popularnej Lato ). Żeby tego było mało, z poziomu menu możemy edytować wielkość czcionki każdego elementu szablonu. Łatwość użytkowania tego szablonu na najwyższym poziomie.

customfonts

5. Opcje wyglądu strony

Jak wspominałem na początku tego wpisu, Avada to szablon z przeogromną liczbą opcji, dodatków…. Jeśli chcemy dodać jako tło strony jakąś grafikę, wyłączyć nagłówek lub stopkę, dodać osobne menu tylko dla tej strony … – żaden problem. Wszystko to z poziomu ustawień dla danej strony. W kilka kliknięć, bez grzebania w kodzie. Łatwo , szybko i wygodnie. Taka właśnie jest Avada.

pageoptions

6. Fusion Slider

Fusion slider to autorskie rozwiązanie twórców Avady. Suwak ten, jak cała Avada, jest przebogaty w opcje. Obsługuje z łatwością video z Vimeo, Youtube i pliki z serwera. Zresztą zobacznie sami jak prezentuje się Fusion Slider

sliderf

Na tym chciałbym zakończyć pierwszą część wpisu. Ogromna liczba możliwości tego szablonu stanowi, obok czystego i przemyślanego layoutu, jego największą wartość. W kolejnej części opiszę pozostałe fukncjonalności tego szablonu. Jeśli chcielibyście aby pod mój warsztat trafił jakiś szablon / wtyczka dajcie znać, z chęcią go przetestujemy. W linku standardowo dorzuciłem swojego refa, mam nadzieję że nie macie nic przeciwko? ;-)

[s_button url=”https://themeforest.net/item/avada-responsive-multipurpose-theme/2833226?ref=mateosite” target=”blank” style=”flat” size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: heart” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]”Avada”[/s_button]

Autor: Mateusz Gołębiewski