Autonomiczne auta Ubera ruszają na ulice Dallas!

Autonomiczne auta Ubera ruszają na ulice Dallas!

Opublikowano 18.09.2019 20:20 -


Powiedzieć, że przyszłość kreuje się na naszych oczach, to jak nic nie powiedzieć. Jestem zdania, że teraźniejszość coraz szybciej wyprzedza właśnie przyszłość. Uber rozpoczyna właśnie testy autonomicznych taksówek w Dallas, w Teksasie. Warto jednak zaznaczyć, że na początku będą to testy w trybie ręcznym.

Na początku listopada SUV-y Volvo należące do Ubera właśnie, rozpoczną przejazdy po ulicach Dallas. Będą one obsługiwane ręcznie, a celem na początek jest zgromadzenie jak największej ilości danych. Pomogą one w tworzeniu map bardzo wysokiej rozdzielczości, używanych w systemie automatycznej jazdy samochodów.

O rozpoczynających się testach, firma Uber poinformowała na swoim blogu. Oprócz zbierania danych, takie przejazdy pozwolą zespołowi inżynierów i programistów na uchwycenie codziennych scenariuszy na ulicach miast. Chodzi o typowe sytuacje, jakie mogą się przytrafić na drodze. Dzięki temu możliwe będzie odtworzenie takich wydarzeń w symulatorach, a także na testowym torze.

„Dallas oferuje nam również możliwość eksploracji innego rodzaju sieci dróg dla naszej technologii jazdy. Nowoczesna infrastruktura miasta, unikalne wzorce ruchu, charakterystyka dróg i klimat dostarczą nam nowych informacji, które mogą pomóc w naszych bieżących wysiłkach inżynieryjnych”.

-czytamy na blogu firmy.

Przypomnijmy, że testy autonomicznych pojazdów były już uruchomione i to na większą skalę. Przejazdy były w pełni automatyzowane. Zostały one jednak zawieszone w marcu 2018 roku. Doszło wtedy do wypadku, gdzie zginęła 49-letnia kobieta. Miało to miejsce w Tempe w Arizonie. W pojeździe przebywał wtedy kierowca bezpieczeństwa, ale zarówno on, jak i system nie zauważyli kobiety na drodze. W grudniu ubiegłego roku Uber dostał zgodę na wznowienie testów w Pittsburghu. Były to jednak testy na mniejszą skalę, głównie w pętli o długości jednej mili. Samochody nie przekraczały wtedy prędkości 40 kilometrów na godzinę.

Uber testuje nowy sposób zamawiania usługi – bez smartfona?

Zapowiedziano wtedy, że dojdzie do testów samochodów Volvo w trybie autonomicznym, nie podano jednak konkretnych dat. Ubiegłoroczna tragedia znacząco wpłynęła na rozwój technologii Ubera. Warto zaznaczyć, że firma Waymo testuje już pojazdy w pełnym trybie autonomicznym i z pasażerami od końcówki 2018 roku. Jak będzie w przypadku Ubera? Czy tym razem testy przejdą po myśli inżynierów? Na pewno o sukcesach firma poinformuje, jak tylko takowe się pojawią.

źródło: Uber

Wieści z Rozładowani.pl