Myślisz o nagrywaniu podcastu, tworzeniu na YouTube lub streamowaniu? Audio-Technica Creator Pack jest właśnie dla Ciebie!

Na moje biurko (oraz uszy trafił) zestaw dla youtubera – Audio-Technica Creator Pack. Według mnie jest jednak zestaw dla każdego, kto chce po prostu tworzyć cokolwiek związanego z dźwiękiem. Podcasty, streaming, kursy czy też konferencje online. Ten jeden zestaw od Audio Technica daje bardzo wiele możliwości.

W skład Audio-Technica Creator Pack wchodzą 3 elementy: słuchawki, mikrofon oraz uchwyt biurkowy. To tak naprawdę wszystko, czego potrzeba do rozpoczęcia nagrywania. Liczba zastosowań takiego zestawu jest jednak naprawdę spora, zwłaszcza w kontekście zmian, jakie niedawno nastąpiły w komunikacji między ludźmi. Obraz z kamery może być średniej jakości i ludzie ci to wybaczą, ale jeśli audio jest złej jakości – wtedy nikt nie będzie chciał cię ani słuchać, ani oglądać.

Audio-Technica Creator Pack

I tutaj właśnie niszę na rynku znalazła sobie Audio-Technica ze swoim zestawem dla twórców internetowych. Oczywiście brakuje w nim kamery, ale tę przecież każdy ma w swoim smartfonie. Natomiast jeśli chodzi o dźwięk, to telefon niestety nie będzie już optymalnym rozwiązaniem. Jeśli chcemy nagrywać wideo lub podcasty w domu, konieczne będą dobry mikrofon i słuchawki.

Audio-Technica Creator Pack

Audio-Technica Creator Pack: co w środku?

W zestawie Creator Pack znajduje się mikrofon pojemnościowy Audio-Technica ATR2500x-USB. Urządzenie posiada charakterystykę kardioidalną, dzięki czemu idealnie będzie zbierało dźwięk sprzed siebie w kącie ok. 120 stopni. To przydatne ze względu na to, że z reguły za mikrofonem znajdują się monitor i ściana, co powoduje odbicie dźwięku. Gdy mikrofon jest do tego przystosowany, nadaje się idealnie do nagrywania w pojedynkę.

DSC03917ATR2500x posiada dwa gniazda: USB-C, którym podłączamy go przy użyciu kabla do komputera (do USB-A) oraz gniazdo słuchawkowe, dzięki któremu możemy mieć odsłuch z mikrofonu. Gdy mikrofon działa z przodu świeci się niebieskie światło umiejscowione zaraz nad regulacją głośności odsłuchu. Mikrofon wyposażony jest w 24-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy (próbkowanie do 192 kHz). Mikrofon jest solidnie wykonany. Konstrukcja jest metalowa, a jej waga to 366 g.

DSC03918

Do mikrofonu dostajemy 2 uchwyty. Jeden rozkładany, przenośny, dzięki czemu jesteśmy w stanie rozstawić się z mikrofonem właściwie w każdym miejscu. Został on bardzo zmyślnie zaprojektowany. Po złożeniu zajmuje naprawdę mało miejsca oraz jest lekki. Po rozłożeniu stabilnie utrzymuje mikrofon w miejscu. Gumowe podkładki umieszone na miejscach styku z podłożem zapewnią dodatkową amortyzację oraz tłumienie drgań, które mogą docierać do mikrofonu i przeszkadzać w nagraniu. To jednak tylko mały dodatek.

DSC03939

W zestawie znajduje się bardzo dobre ramię do zamocowania mikrofonu właściwie do każdego blatu. Uchwyt typu C pozwala na pewne mocowanie i wykonany z metalu. Ramię jest ciężkie, ale solidne mocowanie do blatu to podstawa. Niby jest to tylko kilka kawałków metalu pozwalających nam zamocować mikrofon, ale to bardzo dobrze wykonane i przemyślane kawałki metalu. Pomimo zauważalnej wagi bez problemu ustawimy mikrofon w odpowiednim miejscu, a ramię utrzyma go bez ruchu.

DSC03916

Na uwagę zasługuje także wbudowany system organizacji kabla od mikrofonu. Pozwala nam on poprowadzić kabel właściwie w niewidoczny sposób, jednak bez mocowania go na stałe, dzięki czemu możemy zmieniać położenie i ustawienie ramienia. To dość przydatne, ponieważ nie potrzebujemy mikrofonu zaraz przed nami cały czas, możemy go wtedy bez problemu złożyć gdzieś na bok i w kilka sekund przyciągnąć do siebie gdy będzie potrzebny.

DSC03948

Ramię oczywiście ma też inne funkcje. Pozwala tłumić drgania, które mogą być wywołane uderzeniami w klawiaturę, czy też używaniem myszki. Mniej tego typu zakłóceń to lepsze audio docierające do naszych widzów i rozmówców. Dzięki możliwości poprowadzenia kabla po ramieniu nie będzie przeszkadzał nam kabel na biurku, a szeroki zakres regulacji ramienia pozwoli ustawić mikrofon w idealny sposób. W połączeniu z kardioidalną charakterystyką ATR-2500x pozwala to nam nagrywać audio dobrej jakości.

DSC03922

A do tego słuchawki ATH-M20x

W zestawie znajdują się również słuchawki. Audio-Technica ATH-M20x to „zremasterowana” wersja modelu M20. Są to słuchawki wokółuszne, zamknięte, z przetwornikami dynamicznymi 40 mm. Posiadają 3-metrowy przewód, dość solidnie ogumowany i gruby. Jest to jednak elastyczna guma, przez co kabel nie sprawia problemów z ułożeniem go w pasujący nam sposób.

DSC03930

Jeśli chodzi natomiast o design, to jest tu czysto, czarno, matowo – jak to Audio-Technica. Słuchawki są wykończone są miękką ekoskórą. Zarówno muszle, jak i pałąk solidnie i wygodnie przylegają do głowy, pozostając na swoim miejscu podczas ruchu. Nawet po kilku godzinach korzystania nie czuć uwierania pałąka na czubek głowy. Do słuchawek dołączona jest przejściówka na duży jack 6,3 mm. Słuchawki te świetnie sprawdzą się w ramach odsłuchu nagrywanego materiału. Bez problemu poradzą sobie również z dźwiękami z gier oraz odsłuchem ulubionych utworów. Charakterystykę słuchawek określiłbym raczej jako basową, co dobrze sprawdzić się może właśnie podczas grania.

DSC03924

Audio-Technica Creator Pack – dla kogo?

Podsumowując, mamy tu do czynienia z naprawdę dobrym zestawem dla początkujących twórców. YouTuberów, podcasterów, streamerów oraz dla osób, które często uczestniczą w różnego rodzaju konferencjach online. Zestaw na dodatek został bardzo dobrze wyceniony w stosunku do możliwości, które oferuje. Określenie „dla początkujących” w mojej głowie nie oznacza tego, że jest to sprzęt dobry tylko, aby zacząć. Rozumiem przez to urządzenia, które w prosty sposób, bez nadmiarowej konfiguracji (w tym przypadku właściwie żadnej) pozwolą nam osiągnąć dobre rezultaty i jednocześnie posłużą nam dłużej pozwalając się rozwijać w tym, co tworzymy. I tak właśnie jest z Audio-Technica Creator Pack.

DSC03945

To zestaw, w którym dostaniemy mikrofon pojemnościowy o charakterystyce karioidalnej, idealnie nadający się do nadawania naszego głosu na różne platformy. Mikrofon w zorganizowany sposób umieścić możemy na solidnym ramieniu lub mniejszym, uniwersalnym stojaku. Do tego wszystkiego dostajemy słuchawki, które pozwolą nam na odsłuch tego, co nagrywamy i na cieszenie się dobrymi efektami dźwiękowymi w grach oraz przyjemne spędzenie czasu z muzyką.

DSC03971