Atak hakerski? Nie! Zmiana zdjęcia profilowego KFC to zamierzona akcja marketingowa!

Atak hakerski? Nie! Zmiana zdjęcia profilowego KFC to zamierzona akcja marketingowa!

Opublikowano 6.01.2020 14:01 -


Jak zapewne większość z Was zauważyła, dzisiaj z samego rana na fanpagu KFC zostało zmienione zdjęcie profilowe. Pojawiły się pogłoski, jakoby miał to być jakiś atak hakerski, który ma na celu przejęcie strony sieci fastfoodów. My jednak mamy podejrzenie, że jest to nieprawdą.

Z samego rana na fanpagu KFC, na zdjęciu profilowym pojawił się pewien młodzieniec. Zniknęło logo, które do tej pory było rozpoznawalne na całym świecie i kojarzone ze świeżymi kurczakami. Uznano to za atak hakerski, jednak czy przez tak długi czas KFC by nie reagowało na zmianę zdjęcia oraz nie przejęło się atakiem na własne konto?

kfc

W sieci pojawiło się wiele spekulacji - od błędu przelogowania się pracownika obsługującego stronę, aż do tego, co zainteresowało nas najbardziej. Mamy pewne podejrzenia, potwierdzone źródłami, które mogą okazać się słuszne, że jest to zabieg w pełni zamierzony przez KFC. Po pierwsze zbyt długo trwa ta akcja, by nikt nie zwrócił na nią uwagi, po drugie wielu osobom udało się nawet dotrzeć do osoby, jaka znajduje się na zdjęciu. Mimo to nie podjęto żadnych działań.

Na szczęście jako medium, mamy swoje źródła i potwierdzamy, że KFC to wszystko zaplanowało! Jaki jest tego cel? Prawdopodobnie przekonamy się już jutro na oficjalnym fanpagu, ale na ten moment wiadomo, że wzrost ruchu jest zadowalający dla działu marketingu.

A Wy co sądzicie o takim zagraniu? Czy nowa twarz KFC ma szansę na prawdziwą karierę, czy została wykorzystana wyłącznie do celów marketingowych?

AKTUALIZACJA: KFC potwierdza, że samo zmieniło zdjęcie profilowe, na zdjęcie jednego z największych fanów!

kfc

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]