Serwis voki.com udostępnia narzędzia do tworzenia własnego avatara, który po wstawieniu na stronę internetową podzieli się z odwiedzającym tym, co ma do powiedzenia. Oczywiście to co będzie mówił, zależy wyłącznie od nas – w procesie tworzenia, możemy nagrać własny głos, który będzie odtwarzany jako mowa avatara, ale także możemy wpisać tekst i ustawić głos, który ma zostać do użyty do odczytania wprowadzonej przez nas kwestii (wygląda to zupełnie tak jak w programie Ivona Reader).

Niestety w aplikacji wachlarz głosów polskich jest okrojony (męski jest tylko jeden), przez co można się troszkę zirytować. Rekompensuje to za to możliwość edycji wyglądu avatara – możemy zmienić niemal wszystko (fryzurę, oczy, usta, ubranie, płeć, tło, kolor widgetu itd.).

Generalnie serwis ten określa swój produkt jako pomoc naukową, jednak ja osobiście nie widzę możliwości jej zastosowania w ten dziedzinie (nie wiem – może jestem za tępy, żeby to zrozumieć i pojąć?). Ja z chęcią zobaczyłbym to na blogach i stronach z śmiesznymi rysunkami, czy nagraniami – bo i ta aplikacja jest stosunkowo zabawna.

Autor: Konrad Przydział