Asystent Google z nowym panelem "eksploruj" już dostępny

Asystent Google z nowym panelem "eksploruj" już dostępny

Opublikowano 7.10.2019 15:28 -


Asystent Google cały czas jest rozwijany, dzięki czemu pojawiają się nowe funkcje, ułatwiające korzystanie z tego oprogramowania. W ostatnim czasie pojawiło się naprawdę sporo zmian, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że Google postanowiło również nieco odświeżyć wygląd pewnej karty. Zmiany wizualne mają umożliwić sprawdzanie wszystkich komend Asystenta z danej kategorii.

Mowa oczywiście o karcie „eksploruj”, która ma ułatwić wyszukiwanie poleceń głosowych, jakie można kierować w stronę Asystenta Google. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie większa ilość wyników wyszukiwania może być trafiona. Przede wszystkim jednak osoba korzystająca łatwiej dotrze w to miejsce, którego szuka. W przypadku tak rozległego narzędzia może to być spory krok naprzód, co na pewno zostanie zauważone i docenione przez użytkowników. Jesteście ciekawi, co dokładnie podlegało zmianom?

Karta eksploruj za pomocą Asystenta

Od kiedy w zeszłym roku uruchomiono kartę Aktualizacje, na jej dole widnieje specjalna sekcja, nazywająca się eksploruj za pomocą Asystenta bądź Odkryj, używając Asystenta. Do tej pory znajdowały się tam specjalne sekcje, które umożliwiały wybranie konkretnej kategorii, jaką jest zainteresowany użytkownik. Teraz ma się to diametralnie zmienić i znacznie ułatwić, Google bowiem w ostatnich tygodniach przeprowadzało testy nowe funkcji. Jak będzie wyglądała przeprojektowana zakładka oraz czy rzeczywiście się sprawdzi?

Asystent Google i całkowita odmiana karty

Część użytkowników mogła już dostrzec zmiany, jakie niedawno wprowadziło Google w swoim Asystencie. Wersja beta pojawiła się już jakiś czas temu i była testowana przez producenta jeszcze przed kilkoma dniami. W nowej karcie można znaleźć zdecydowanie więcej funkcji. Przede wszystkim teraz karta ta znajduje się pod sekcją rzeczy do śledzenia. Z każdym odświeżeniem Asystenta można znaleźć w pierwszej odsłonie tylko jedną kategorię. Wszystkim kategoriom towarzyszy odpowiedni obrazek oraz krótki opis. Dzięki temu użytkownik szybko odnajdzie się w nowym wyglądzie i sprawnie uruchomi poleceniem Asystenta.

asystent google

Teraz stopniowo nowa karta eksploruj jest wprowadzana w życie i na razie widzą ją tylko niektórzy użytkownicy. Na pewno już niebawem pojawi się aktualizacja i będziecie mogli przekonać się o tym sami.

Źródło: techdomes.net