Asystent Google także na Chromebook. Sprawdźcie wszystkie jego funkcje

Asystent Google także na Chromebook. Sprawdźcie wszystkie jego funkcje

Opublikowano 9.10.2019 9:17 -


Asystent Google powoli zaczyna pojawiać się na coraz większej liczbie urządzeń. Teraz można z niego korzystać nie tylko na smartfonach z Androidem czy inteligentnych głośnikach. Producent zapowiedział, że AI ma zagościć także na wielu Chromebookach. Skąd wziął się taki pomysł? Można zakładać, że Google widzi w tym duży potencjał, a notebooki sterowane głosowo stałyby się prawdziwym hitem. Jakie funkcje będzie można wykorzystywać na urządzeniach?

Warto zacząć od tego, że Asystent pojawia się na Chromebookach nie tylko samego Google’a. Inni producenci mogą go wprowadzić do swoich urządzeń, aktualizując system do Chrome Os 77, wraz z którym sprzęt zyskuje inteligentnego pomocnika. Może być on domyślnie uruchomiony w tle i reagować na każde zawołanie, bądź można uruchamiać go ręcznie. Wszystko jest zależne od użytkownika i jego preferencji. Przejdźmy jednak do szczegółów.

asystent google

Specjalne funkcje związane z nowym urządzeniem - asystent google na laptopa

Trzeba przyznać, że Google dołożyło starań, by dopasować swoje narzędzie do nowych urządzeń. Pierwszym zaskoczeniem może być fakt, że użytkownicy mogą pozostawić Asystenta aktywnego przez cały czas. Wystarczy wezwanie „Hej, Google!”, aby uruchomić swojego pomocnika i sterować głosowo laptopem. Kiedy jednak korzysta się z funkcji włączania ręcznego, wystarczy kliknąć kombinację „search+A” bądź dedykowany klawisz Asystenta Google w przypadku Pixelbooka.

asystent google

Poza tym nie mogło zabraknąć dodatkowych funkcji dedykowanych specjalnie laptopom. Wśród nich pojawiła się możliwość zwracania wyników bezpośrednio na ekranie czy interakcji z aplikacjami. To i wiele więcej jest już dostępne z najnowszą aktualizacją systemową.

Nowe zapytanie „co jest na ekranie?” i wiele możliwości

Gdy zadamt nowe pytanie Asystentowi, ten wykorzysta wszystko, co znajdzie, by odpowiedzieć użytkownikowi. Przykładowo świetnie poradzi sobie z rozpoznaniem zdjęcia sławnych osób, wyszuka konkretne hasła w tekście, a nawet wyświetli przydatne linki.

Jedną z ciekawszych funkcji jest także możliwość tworzenia dokumentów każdego rodzaju. Wystarczy wydać polecenie, by Asystent stworzył nowy dokument, wskazując, jakiego programu ma użyć. Można również nakazać mu, by przeszukał dokumenty Google, po podaniu nazwy bądź typu pliku.

Oczywiście nie są to wszystkie funkcje, jakie oferuje Asystent Google na nowego Chromebooka. Wprowadzenie go do laptopa na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę i zostanie docenione przez wielu posiadaczy tego rodzaju notebooka. Należy jednak podkreślić, że wymagana jest aktualizacja systemu do Chrome OS 77, która umożliwia korzystanie z nowego narzędzia.

Źródło: Gizmodo

Wieści z Rozładowani.pl