Asystent Google pozwoli na przesyłanie powiadomień najbliższym!

Asystent w telefonach z Androidem znajduje się już na bardzo zaawansowanym poziomie. Jest on w stanie wykonać samodzielnie wiele czynności w telefonie: wykonać połączenie, zmienić ustawienia czy nawet uruchomić aplikacje.

Wiele osób korzysta także z funkcjonalności tworzenia powiadomień, kiedy to Asystent Google w konkretnym dniu i o konkretnej porze przypomni o zapisanym wydarzeniu. Okazuje się, że zainteresowanie tą funkcją przerosło oczekiwania autorów i postanowili oni rozszerzyć ją o przesyłanie powiadomień także do najbliższych!

Nowa funkcja w Asystencie Google

Twórcy sztucznej inteligencji w Google postanowili wprowadzić do asystenta kolejną funkcjonalność, która może okazać się bardzo przydatna. Mowa o rozszerzeniu działań powiadomień, docierających także do wskazanych osób poza użytkownikiem tworzącym wiadomość. Istotny jest jednak fakt, aby osoby te należały do zaufanej grupy użytkowników Asystenta. Powstała ona głównie z myślą o rodzinie, aby rodzice mogli przypominać swoim dzieciom o ważnych zajęciach, obowiązkach czy wspólnych wyjazdach. Oczywiście nie oznacza to, że nie będziecie mogli wysyłać powiadomienia do swoich przyjaciół czy znajomych z pracy.

Jak ma wyglądać przekaz informacji przez Asystenta?

Wbrew pozorom cały proces nie należy do skomplikowanych. Początkowo należy za pomocą głosu czy w panelu Asystenta Google utworzyć przypomnienie na konkretny dzień i godzinę. Co ciekawe można także ustawić cykliczne przypominanie informacji nie tylko sobie, ale również wybranym użytkownikom, którzy zostali dodani do bezpiecznej sieci. Użytkownicy w każdej chwili będą mogli sprawdzić historię wysyłanych oraz otrzymanych przypomnień. Wszystko to można odpowiednio ustawić, wzywając swojego asystenta słowami „OK Google”.

Twórcy od razu pomyśleli oczywiście o wszystkich żartownisiach, którzy wykorzystywaliby nową funkcję do spamowania telefonu swoich znajomych. W dowolnym momencie użytkownicy będą mogli zablokować otrzymywanie powiadomień od wskazanych użytkowników oraz później je przywrócić.

Chcę korzystać z powiadomień Asystenta Google! Tylko jak?

Aby uruchomić nową funkcję, trzeba założyć online grupę, w której znajdą się wszyscy zaufani użytkownicy. Dopiero to umożliwia tworzenie i wysyłanie powiadomień do osób nieznajdujących się w tej samej lokalizacji. Google zadbało również o bezpieczeństwo najmłodszych, ich konto musi bowiem zostać utworzone i zatwierdzone przez rodziców za pośrednictwem platformy Family Link.

Twórcy informują, że funkcja ta powinna pojawić się w naszych smartfonach w ciągu najbliższego miesiąca. Początkowo zostanie ona wprowadzona tylko w rejonach anglojęzycznych, data dotarcia do Polski nie została jeszcze podana. Mam jednak nadzieję, że pojawi się także u nas i będę miała okazję ją przetestować. A Wy będziecie korzystać z takiej funkcjonalności?

Share
Disqus Comments Loading...
Autor
Marika Kowalska

Powiązane

Szukasz alternatywy dla Xiaomi? Oppo Reno 2 to smartfon kompletny

Cieszę się, że miałem możliwość przetestowania najmocniejszego z Oppo, bo przekonałem się jak dobry, świetnie…

27 lutego, 2020

UNO minimalista – projekt z Behance wyląduje w sklepach?

Od lat o portalach typu Behance czy Dribbble mówi się, że są kółkiem wzajemnej adoracji,…

27 lutego, 2020

Polestar Precept to nowy i elektryzujący manifest firmy

Polestar Precept to kolejny nowy pojazd firmy. Chociaż jest konceptem, pokazuje ścieżkę obieraną przez producenta przy tworzeniu…

27 lutego, 2020

W sieci wciąż można znaleźć otwarty dostęp do ponad 60 000 prywatnych grup WhatsApp

Należący do Facebooka komunikator boryka się obecnie z poważnymi problemami z prywatnością. Tysiące linków do…

27 lutego, 2020

[VIDEO]Eyen Streak 1000 i EYEN Area 250 - dwie lampki rowerowe, które z nocy robią dzień

Od momentu kiedy postanowiłem, że wracam do swojego dawnego hobby, które w sposób bardzo drastyczny…

26 lutego, 2020

[VIDEO] Vivomove Style - smart zegarek hybrydowy do marynarki i do biegania?

Przez ostatnie kilka tygodni miałem przyjemność testować produkt ze stajni Garmin - Vivomove Style. To…

26 lutego, 2020