Samsung zapowiada, że jego telewizory zostaną wzbogacone o natywną obsługę asystentów głosowych. Użytkownicy będą mogli korzystać z Asystenta Google, Amazon Alexa, a także Bixby. 

samsung google asystent

Asystent Google pojawia się na telewizorach Samsung

Telewizory firmy Samsung zyskają nową funkcję. Będzie to oczywiście natywna obsługa Asystenta Google. Poza stworzonym przez producenta Bixby, na telewizorach działa już Amazon Alexa. Zanim jednak dopadną nas zachwyty z powodu tej wiadomości, warto uściślić kilka informacji. Otóż, Asystent Google trafi do telewizorów Samsung ale będą to modele z 2020 roku. Producent podaje, że asystent głosowy pojawi się w seriach QLED 4K, 8K, Crystal UHD, The Frame, The Serif, The Sero i The Terrace. Z komunikatu przekazanego przez Samsunga możemy dowiedzieć się, że jednocześnie z asystentem użytkownicy otrzymają dostęp do innych usług Google. Inną bardzo ważną informacją jest to, że Asystent Google na telewizorach Samsung zagościł na razie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Włoszech. Pod koniec listopada otrzymają do niego dostęp użytkownicy w Hiszpanii, Brazylii, Indiach oraz Korei Południowej.

Zegar z wbudowanym Asystentem Google ma sens? Lenovo prezentuje Smart Clock Essential

Czy trafi na telewizory w Polsce?

Samsung jednocześnie poinformował, że do końca tego roku Asystent Google pojawi się w 12 krajach. Niestety nic nie wiadomo na razie na temat tego, czy asystent trafi również do Polski. Miejmy jednak nadzieję, że producent nie pominie naszego rynku.

Źródło: Samsung


Posłuchaj nas!