Asystent Google - nadchodzą zmiany w interfejsie. Będzie łatwiej?

Asystent Google – nadchodzą zmiany w interfejsie. Będzie łatwiej?

Opublikowano 16.09.2019 15:58 -


Asystent Google w naszym kraju cieszy się naprawdę dużą popularnością. Posiada on tyle ciekawych funkcji, że wszystkich nie jestem nawet w stanie wymienić, ani zliczyć. Do tej pory jednak w głównym panelu wizualnym nie pojawiły się żadne zmiany, które miałyby na celu poprawić komfort korzystania z wbudowanego AI. Producent zdał sobie wreszcie sprawę, że poza rozszerzaniem możliwości Asystenta i udoskonalaniem jego reakcji, warto także postawić na nowoczesny design. Czego można się spodziewać po nadchodzącej aktualizacji?

Google już jakiś czas temu zapowiadało, że niedługo będzie można spodziewać się przeprojektowanego wyglądu Asystenta. Początkowo ma on trafić tylko na smartfony Pixel, jednak z czasem na pewno pojawi się także na telefonach innych producentów. Nie oznacza to oczywiście, że przez okres testów nie zostaną ujawnione żadne informacje. Już teraz w sieci dostępne są materiały prezentujące odmienioną wersję Asystenta na systemie Android. Jesteście ciekawi, jak prezentuje się nowy interfejs?

Asystent Google w odmienionej wersji

Wszystkie zmiany, jakie zostały wprowadzone do Asystenta w najnowszych smartfonach od Google, nie należą do najbardziej innowacyjnych. Najważniejsza jednak jest jego funkcjonalność, to na prostotę użytkowania tym razem postanowił bowiem postawić producent. Do tej pory, wywołując AI na smartfonie, pojawiało nam się na połowie ekranu okienko powitania z kilkoma opcjami do wyboru. Oczywiście dostępne były jedne z najbardziej podstawowych funkcji, ograniczonych do minimum.

asystent google

Nadszedł więc czas na rozbudowanie ekranu wstępnego, gdzie ma pojawić się dodatkowa sekcja, nad polem czatu. Ma ona ułatwić obsługę wszystkim użytkownikom, którzy w danym momencie nie będą mogli korzystać z funkcji głosowej. Wszystkie ikonki znajdujące się w propozycjach, zostaną zastąpione żetonami z konkretnymi wskazówkami akcji, jakie najczęściej są wykorzystywane przez danego użytkownika. W tym momencie są to tylko propozycje wybrane do testów, z czasem prawdopodobnie ich wygląd się zmieni.

Do tej pory nie potwierdzono informacji, dotyczących wprowadzenia nowego wyglądu Asystenta Google do wszystkich telefonów z Androidem. Zapewne najpierw użytkownicy Pixela będą musieli wyrazić swoją opinię o funkcjonalności nowych rozwiązań, zanim trafi ona do oficjalnego wykorzystania. Wydaje mi się jednak, że kafelki w nowej postaci zostaną z nami na dłużej.

Wieści z Rozładowani.pl