Asus ZenFone Max Pro (M1) - świetna bateria i niska cena

Asus ZenFone Max Pro (M1) – świetna bateria i niska cena

Opublikowano 24.04.2018 10:09 -


Asus coraz lepiej poczyna sobie ze swoją serią smartfonów ZenFone. Po świetnie odebranych topowych ZenFone 5 i 5Z pora na telefon ze średniej półki, ale równie dobrze przemyślany, z wyjątkowo pojemną baterią i niezłą ceną.

Asus nie jest i chyba nigdy nie będzie w czołówce najlepiej sprzedających się smartfonów. Tajwańska firma dopiero od niedawna na poważnie myśli o tym rynku, została już jednak wyprzedzona przez takich debiutantów jak, chociażby odrodzona z popiołów Nokia. Może początki mieli trudne i czasami wybierali niezbyt szczęśliwe rozwiązania (jak mobilne procesory Intela), ale mam wrażenie, że teraz ich smartfony to jedne z lepiej przemyślanych konstrukcji na rynku. Dlatego szczególnie gorąco im kibicuję!

Naprawdę mocna średnia półka

Podobnie jak w przypadku nowego ZenFone 5, Asus zaprezentuje różne warianty urządzenia. To, co łączy wszystkie wersje, to procesor Snapdragon 636 oraz 6-calowy ekran o proporcjach 18:9 i rozdzielczości 2160 × 1080 pikseli. Wspólna będzie też monstrualnie wielka bateria o pojemności 5000 mAh – Asus chwali się tu też opcją szybkiego ładowania. ZenFone Max Pro (M1) ma ponoć ładować się szybciej do pełna niż konkurenci o bateriach 4000 mAh. Podoba mi się też, jak Tajwańczycy piszą notki prasowe, nikt nie obiecuje tu tygodnia pracy na baterii. Piszą raczej szczerze o dwóch dniach intensywnego użytkowania. Przeliczają to też na 45 rundek w grze Mobile Legend lub możliwości oglądnięcia dwóch sezonów Gry o Tron.

Tajemnica slow-mo Samsunga S9 rozwiązana

Poszczególne wersje będą różniły się pamięcią i modułem aparatu, dwie pierwsze to warianty 3 GB/4 GB RAM i 32 GB/64 GB pamięci dla użytkownika (rozszerzalną kartą o pojemności do 2 TB). Obie wersje posiadają podwójny aparat na froncie z matrycami 13+5 Mpix i przesłonie f/2.2 oraz aparat do selfie 8 Mpix z doświetleniem LED. Topowa wersja posiada 6 GB RAM i lepsze aparaty – 16 Mpix z przesłoną f/2.0 zarówno z przodu, jak i z tyłu. Ceny za urządzenie kształtują się kolejno – 570 zł, 670 zł i 780 zł (oczywiście bez podatku, po przeliczeniu według dzisiejszego kursu Rupii indyjskiej). Asus ZenFone Max Pro (M1) posiada metalową obudowę i pojawi się w dwóch kolorach – Deepsea Black oraz Meteor Black.

Wieści z Rozładowani.pl