Asus Zenfone 6 już niedługo oficjalnie, jest na co czekać!

Asus Zenfone 6 już niedługo oficjalnie, jest na co czekać!

Opublikowano 6.05.2019 9:15 -


Ostatnimi czasy widzieliśmy wysyp całkiem udanych flagowców. Asus to firma, która produkuje dobre telefony, ale raczej nie zapadają one w pamięć. Wszystko wskazuje, że nowy flagowiec, model Zenfone 6 może to zmienić. Jego premiera już za niecałe 2 tygodnie!

Giganci jak Xiaomi, Samsung i Huawei pokazali w tym roku naprawdę mocnych zawodników. Asus nie składa jednak broni i walczy o rynek telefonów komórkowych. Swojego nowego flagowca zademonstruje już 16 maja, w hiszpańskiej Walencji. Mottem wydarzenia jest hasło „defy ordinary”. Jak nowy Zenfone 6 ma zamiar przeciwstawić się zwyczajności? Zobaczmy!

Bez ramek, bez notcha i z wysuwanym aparatem

Absolutny brak ramek, notcha oraz wysuwany aparat nie jest jeszcze standardem, ale na pewno nikogo już nie dziwi. Oppo modelem Reno pokazało nawet, że taki telefon może kosztować mniej niż 2200 zł.

Wygląda na to, że Asus albo nie nie zna dzisiejszych realiów na rynku, albo ma coś niesamowitego w zanadrzu. Mam nadzieję na to drugie, w końcu w materiałach promocyjnych odnosi się do rewolucji. 

Materiały promocyjne wskazują, że Asus Zenfone 6 będzie pozbawiony ramek i notcha. Logiczne więc, że aparat do selfie musi być w jakiś sposób wysuwany. Jakiś czas temu plotkowano o tym, że następca Zenfone 5 będzie sliderem. Mówiono też o tym, że Asus ma kilka pomysłów i prototypów rozsuwanego telefonu.

Jeśli mowa więc o rewolucji, to może uda się zobaczyć najciekawszy z prototypów. Byłby nim podwójny slider, dający dostęp do kamery selfie oraz dodatkowych funkcji. Wspominano tu o dodatkowym małym wyświetlaczu lub panelu sterującym parametrami ekspozycji zdjęcia oraz funkcjami aparatu fotograficznego. Fotografia dla Asusa ma duże znaczenie. To kolejna poszlaka i najwidoczniej Zenfone ma być fotograficzną bestią.

Parametry prawdziwego flagowca

Parametry Zenfone 6 znamy już od jakiegoś czasu. Wypłynęły one z pomiarów w benchmarkach Geekbench i AnTuTu. Nowy Asus pracować będzie pod kontrolą potężnego Snapdragona 855. Podstawowa wersja zaoferuje co najmniej 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci dla użytkownika. Nie znamy przekątnej wyświetlacza ale będzie on miał format 19,5:9 oraz rozdzielczość 2340 x 1920 pikseli. Skoro telefon jest prawdziwym bezramkowcem, prawie pewne wydaje się też umieszczenie czytnika palców pod wyświetlaczem.

Wiem też, że flagowiec Asusa jest już w Polsce. Używa go Mariusz „Oderwany” Stachowiak, z którym miałem przyjemność przeprowadzić wywiad, niedługo można o tym będzie przeczytać na DailyWeb. Mariusz jest cenionym fotografikiem, który docenia zalety fotografii mobilnej. Jest też ambasadorem marki Asus i używa sprzętu tej firmy na co dzień. Niestety nie mógł się podzielić z nami informacjami na temat nowego telefonu. Na razie nie może też publikować zdjęć, które na nim wykonał. Na potwierdzenie wszystkich informacji, musimy więc czekać do 16 maja ;)

Asus przygotował też stronę, która niebawem udostępni więcej informacji.

 

Wieści z Rozładowani.pl