Asus ROG Phone 3 - zaczęło się odliczanie do premiery

Asus ROG Phone 3 – zaczęło się odliczanie do premiery

Opublikowano 6.07.2020 16:08 -


Asus ROG Phone 3 to będzie kolejny z serii ROG telefon przeznaczony stricte dla gamerów. Taki segment wymusza instalacja najmocniejszych podzespołów jak Snapdragon 865+, 16GB szybkiej pamięci RAM czy wielkiej baterii 6000mAh. Zapowiada się zatem prawdziwy wymiatacz benchmarków.

Seria ROG Phone, nigdy nie będzie mogła się poszczycić najwyższą sprzedażą. Wynika to z faktu, że telefon ten jest wyjątkowy i skoncentrowany na wyciskaniu z podzespołów wszystkiego, co mogłoby się przełożyć na płynniejszą rozgrywkę. Przeciętna osoba szukająca telefonu znajdzie sobie coś z lepszym aparatem albo niższą ceną.

Wielkie odliczanie

Wiele serwisów przyznało Asus ROG Phone 2 status najlepszego telefonu gamingowego. Nawet dziś jego podzespoły i osiągane wyniki robią wrażenie. Snapdragon 855+ bije na głowę większość telefonów na rynku, a 12GB pamięci RAM nadal nie jest standardem. Asus jeszcze w tym miesiącu chce ugruntować pozycję producenta najlepszych telefonów gamingowych, wypuszczając ASUS ROG Phone 3.

Na specjalnej stronie ASUS pojawił się licznik “game changer-a”, odlicza czas do 22 lipca o 17:00, kiedy to zobaczymy ASUS ROG Phone 3 w pełnej krasie oficjalnie.

Asus ROG Phone – specyfikacja

Podzespoły zastosowane w ASUS ROG Phone 3 można nazwać po prostu TOP. Procesor to Snapdragon 865 Plus, baterią 6000 mAh, w maksymalnej wersji pamięci RAM jest aż 16 GB. Nie zabraknie również podświetlenia LED wraz z logiem z tyłu i wysokiej częstotliwości odświeżania.

Aparatem głównym będzie dobrze przyjęta na rynku matryca 64Mpx od Sony, będąca następca 48Mpx. Jednym ze zgrzytów, które mogą podirytować graczy to brak złącza słuchawkowego, który był dostępny w poprzedniku. Jednak czy gracze, będą do tego przywiązywać aż taką uwagę?

Pełna specyfikacja i cena będzie dostępna dopiero przy prezentacji telefonu, jednak raczej nie będzie ona niższa niż ROG Phone 2 podczas premiery, czyli 900$. Widząc tendencję wzrostową cen telefonów, możemy się spodziewać nawet przekroczenia granicy 1000$. Czy jest jednak cena, której się nie zapłaci za te ułamki sekund przewagi nad przeciwnikiem?

Wieści z Rozładowani.pl