ASUS ROG Phone 2 oficjalnie - to po prostu kozak!

ASUS ROG Phone 2 oficjalnie – to po prostu kozak!

Opublikowano 23.07.2019 9:22 -


ROG Phone (1) był jednym z pierwszych telefonów po długiej przerwie, które mogły nosić miano gamingowych. W parę chwil jednak znalazło się kilku konkurentów, a jego atrakcyjność spadła. ASUS nie chce popełnić tego błędu i upakował w ROG Phone 2 wszystko, co najlepsze.

Telefon gamingowy – choć brzmi to szalenie, to urządzenia tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem. Głównie rozglądają się za podobnym sprzętem osoby, które szukają mobilnej rozrywki, a nie w smak im nosić dwa urządzenia. Choć sam gram na telefonie rzadko, takie rozwiązanie w moich oczach ma dużo większy sens niż np. Nintendo Switch. Skoro telefon już zastąpił nam portfel, komputer, aparat, to dlaczego nie może konsoli do gier?

SNAPDRAGON 855+

Już w dniu premiery najnowszego procesora Qualcomm, ASUS zapowiedział jego instalację w ROG Phone 2. Tak też się stało i w urządzeniu znajdziemy Snapdragona 855+. Choć ostatnio opublikowane wyniki benchmarków wskazują, że nie będzie gigantycznego skoku wydajności, to przecież nie tylko procesorem telefon atoo. Do takiego procesora dorzucono nawet 12 GB pamięci RAM LPDDR4x oraz 512 GB pamięci wewnętrznej UFS 3.0.

6000MAH I 6,59″

Rozmiar ekranu w ROG Phone 2 to 6,59″, więc naprawdę sporo. W końcu jak tu się wczuć w środek batalii międzygwiezdnej bez dużego wyświetlacza i 120Hz częstotliwości odświeżania. Jego rozdzielczość to 2340x1080p, czyli Full HD+, a zabezpieczony jest najnowszym Gorilla Glass 6.

Aby taki wyświetlacz nie pochłonął nam całej energii szybciej niż dojedziemy i wrócimy z pracy/szkoły, ROG Phone 2 wyposażony został w baterię o pojemności 6000 mAh. Jest to o 2000 mAh więcej niż u jego poprzednika. Aby ładowanie takiego akumulatora nie trwało wieki, zadbano o szybkie ładowanie HyperCharge o mocy 30W.

Dodatki

Co prawda w konsoli gier najważniejsze jest to, co wymieniono powyżej, ale skoro jest to hybryda z telefonem, na pokładzie znalazł się podwójny aparat 48Mpx + 13Mpx(szerokokątny) oraz kamerka selfie o rozdzielczości 24Mpx. Ponadto cztery anteny WiFi, BT 5.0, DWA! porty USB-C (jeden na bocznej, a drugi z dołu urządzenie) oraz wyjście słuchawkowe jack. Jednym słowem wszystko, co tylko możemy sobie wymarzyć.

ASUS poza samym urządzeniem pochwalił się całą gamą dodatków dla prawdziwych graczy:

  • AeroActive Cooler II
  • Aero Case
  • TwinView Dock II
  • ROG Kunai Gamepad
  • Mobile Desktop Dock
  • Pro Dock
  • WiGig Display Dock Plus
  • ROG Lighting Armor Case

Wszystkie te elementy dają nam obraz całości będącej prawdziwą konsolą do gier z funkcją telefonu. Taki prawdziwy dualizm odbije się jednak na rozmiarach urządzenia. Czy gamerzy będą na to narzekać? Nie sądzę.

Wieści z Rozładowani.pl