Seria Assassin’s Creed od wielu już lat znajduje się w czołówce najlepiej sprzedających się gier. Nic dziwnego – niemalże co roku do sklepów trafia nowa część przygodówki. Ostatnie jednak lata zdają się zlewać w jedną część, a opinie krytyków są jednoznaczne: Assassin’s Creed Origin i Assassin’s Creed Odyssey to praktycznie jedna i ta sama gra, a Ubisoft nawet nie kryje, że został w nich wykorzystany ten sam silnik.

Tuż po ubiegłorocznych zapowiedziach kolejnej części, czyli Assassin’s Creed Valhalla fani przypuszczali, że znowu dostaniemy to samo, jedynie w innym świecie. Ubi jednak zaskoczyło i Assassin’s Creed Valhalla stała się jedną z najlepszych gier serii, bo wprowadzono sporo nowinek, także w grywalności i mechanice gry. Teraz Valhalla doczeka się drugiego DLC, o czym dowiedzieliśmy się podczas targów E3.

Assassin’s Creed Valhalla – drugie DLC na materiałach wideo

Sam materiał z dodatku pojawia się od około 2:13, możemy tam zobaczyć zupełnie nowe bronie, które otrzyma nasz bohater. Samo Ubi zapowiada, że DLC jest kolejnym z kilku, dlatego możemy przypuszczać, że studio będzie rozwijać tytuł zamiast tworzyć kolejne klony tego samego. Gra ukończona przeze mnie na Xbox Series X jest teraz w moim PS5, dlatego muszę nadgonić zaległości wyczekując dodatku.

Assassin’s Creed: Valhalla – najlepsza gra serii? Pierwsze wrażenia

Dodatek trafi na półki sklepowe jeszcze latem tego roku, konkretnej daty jednak jeszcze nie poznaliśmy.