ARK: Survival Evolved za darmo w Epic Games Store

IFA 2022 RELACJA! Byliśmy na IFA 2022! Zobacz najciekawsze gadżety!

W Epic Games Store dostępne są już nowe darmowe gry na kolejny tydzień. Jedną z nich jest hitowe ARK: Survival Evolved.

Epic Games przyzwyczaiło nas już do cotygodniowego udostępniania darmowych gier. W ramach akcji przewinęło się już wiele kultowych tytułów, także z dużych marek jak Assassin’s Creed, Bioshock czy Last Cause. W minionym tygodniu można było zdobyć 2 produkcje – niewielkie, a zarazem urodziwe Spirit of the North, w którym kierujemy przemierzającym Islandię lisem, a także przygodówkę sci-fi zatytułowaną The Captain. Na ostatni tydzień września w sklepie udostępniono znacznie popularniejszą i większą produkcję – ARK: Survival Evolved.

ARK: Survival Evolved
ARK: Survival Evolved (fot. Steam)

ARK: Survival Evolved za darmo w Epic Games Store

„Jako mężczyzna lub kobieta pozostawiony nagi, wychłodzony i umierający z głodu na brzegach tajemniczej wyspy ARK, musisz polować, zbierać surowce, wykonywać przedmioty, uprawiać ziemię, odkrywać technologie i budować schronienia do przetrwania. Używaj swojego sprytu i surowców aby zabić, oswoić, hodować i podróżować na pradawnych istotach przemieżających tereny. Współpracuj z setkami graczy lub walcz, aby przetrwać, zdominować… i uciec!”

Czym właściwie jest ARK: Survival Evolved? Najlepiej określa to sama nazwa – gra stawia na przetrwanie i rozwój. Początkowo głównym celem gracza będzie przeżycie pierwszych paru dni, kiedy jednak ustabilizujemy już podstawowe potrzeby w postaci schronienia czy pożywienia, skupienie przenosi się na oferowaną przez grę rozbudowaną faunę i florę, coraz bardziej skomplikowane technologie czy eksplorację terenu. W świecie ARK panują dinozaury, które najpierw kojarzą się tylko z niebezpieczeństwem, ale z czasem gracz odkrywa kolejne możliwości wykorzystania ich w celu ułatwienia rozgrywki. Większość stworzeń można bowiem oswajać, tworząc z nich potężnych sojuszników.

R E K L A M A

Nie można jednak zapominać o głównej mechanice gry, którą pozostaje przetrwanie. Jest ono w tym przypadku dosyć rozbudowane – musimy dbać nie tylko o zaspokojenie głodu i pragnienia, ale także radzić sobie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Do tego dochodzi system budowy schronień, które potrafią się zawalić przy niewystarczających umocnieniach, czy równie szeroko zakrojona uprawa roślin i zwierząt. ARK: Survival Evolved jest więc grą, w której mocny nacisk postawiono na szczegóły.

ark survival evolved 2 e1663861709385
ARK: Survival Evolved (fot. Steam)

Oprócz ARK: Survival Evolved w Epic Games Store udostępniono także drugą darmową grę – Gloomhaven. Produkcja ta należy do gatunku planszówek i utrzymana jest w mrocznych, średniowiecznych klimatach. Obie gry można pobrać całkiem za darmo do 29 września.

Deathloop, Slime Rancher 2 i więcej w Xbox Game Pass na koniec września


Posłuchaj nas!

Zobacz także

Kinowe premiery – październik 2022: TOP 5 i pełna lista 11 lat temu odszedł Steve Jobs, twórca potęgi Apple