Taka współpraca bardzo rzadko się zdarza, ale jak widać – istnieje. Uruchomiono właśnie narzędzie, które pozwala w sposób automatyczny przesyłać zdjęcia z konta iCloud na urządzeniach z iOS do Zdjęć Google.

Zazwyczaj takie działania były możliwe w drugą stronę. Apple nie było zbyt przychylne użytkownikom, którzy decydowali się na przesiadkę z iPhone’a na Androida. Teraz mamy właśnie alternatywę, chociaż ciężko mi znaleźć osoby, które przechodzą w tę stronę ;)

Przesyłanie zdjęć z iCloud do Zdjęć Google

Apple zapewnia, że wszystko odbywa się automatycznie, ale cały proces przesyłania może trwać od trzech dni do nawet tygodnia.

Wykorzystujemy ten czas, aby sprawdzić, czy prośba została wysłana przez Ciebie, i dokonać transferu.

-twierdzi Apple.

Oczywiście firma dodaje również, że nie wszystkie materiały mogą zostać przesłane. Dotyczy to takich rozszerzeń jak Live Photo, czy najnowsze RAWy z iPhone’a. Przesyłana jest jedynie kopia wszystkich zdjęć, na iCloud oryginalne pliki cały czas pozostaną bezpieczne.

Jak przesłać zdjęcia z iCloud do Zdjęć Google?

google zdjecia

Podstawowym warunkiem jest posiadanie kont w obu usługach, ale to chyba wie każdy, kto szuka takiej migracji. Następnie odpalamy stronę privacy.apple.com. Tam logujemy się za pomocą naszego Apple ID. W dalszym kroku wybieramy opcję „Przenieś kopię swoich danych”. Dalej idzie już z górki – postępujemy zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Trzeba zalogować się na swoje konto Google i udzielić zezwolenia.

Po całym procesie dostaniemy powiadomienie, że pliki są już bezpiecznie przerzucone. To wszystko. Nie można było tak od razu? Najwidoczniej ego przerastało obie firmy, ale jak widać da się dogadać.


Posłuchaj nas!