Plotki na temat nowego sprzętu od Apple nasilają się wraz ze zbliżającym się wrześniem. To właśnie końcówka lata jest dla firmy najbardziej owocna jeśli chodzi o premiery. Nie inaczej powinno być i w tym roku, a informacji na temat sprzętu jest sporo.

Ostatnio pisałem o tym, że Apple szykuje nowego iPada Pro. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że iPad ten ma mieć ekran o przekątnej 16-cali. Oznacza to, że będzie to nic innego, jak dotykowy MacBook. Jedynie system (raczej) będzie iPad OS.

Nowe MacBooki Pro od Apple

Najnowsze doniesienia serwisu DigiTimes sugerują, że jesienią pojawi się zupełnie odświeżony MacBook Pro z ekranem… 16-calowym. Będzie zasilany najnowszym procesorem Apple M2, czyli drugą generacją procka M1, który szybko przebił się do grona odbiorców. Co więcej, oprócz „szesnastki” Apple ma pokazać również nowego MacBooka Pro z ekranem 14-calowym. Oznacza to, że gama laptopów Apple będzie naprawdę szeroka, biorąc pod uwagę, że kontynuowana jest przecież linia 13-calowych MacBooków.

Deska do krojenia dla bogatych? Apple szykuje podobno iPada z 16-calowym ekranem

Informacji szczegółowych na temat MacBooków Pro, które mają być wydane jesienią, na razie brak. Wiemy jedynie, że otrzymają nowy design, a także (wreszcie!) więcej portów. W standardzie ma być złącze HDMI i czytnik kart. Ekran natomiast będzie wyposażony w mini-LED, co oczekiwane jest już od dawna w przypadku Apple.

Jak wydajne będą nowe MacBooki Pro? Na pewno Apple musi zwiększyć moc w porównaniu z iPadami. Wydajność tych drugich w wersji Pro jest porównywalna ze starszymi MacBookami (tymi bez M1), obsługa myszki, a także klawiatury robi faktycznie laptopa z iPada. Pamiętajmy jednak, że nie do tego zostały one stworzone. Pojawienie się opcji 16-calowej zrobi z oferty Apple naprawdę szerokie spektrum, od iPadów o przekątnej 7,9 cala do giganta z ekranem jak w MacBookach.

 


Posłuchaj nas!