Apple wypuści trzy nowe iPhone’y OLED, w tym model 5,42 cala

Apple wypuści trzy nowe iPhone’y OLED, w tym model 5,42 cala

Opublikowano 3.04.2019 10:34 -


Firma Apple planuje uruchomienie trzech nowych modeli iPhone. Wszystkie będą oparte o technologię OLED. W porównaniu z obecnymi flagowcami producenta, nowe wersje będą większe, ale też trafi się jeden rodzynek o przekątnej 5,42 cala. To wszystko jednak w 2020 roku.

Informacje te oparte są na podstawie planowanych dostaw w tajwańskiej fabryce. Trzy iPhone’y OLED mają być dostępne w rozmiarach 5,42, 6,06 i 6,67 cala. Natomiast jeśli chodzi o rok bieżący, to zgodnie z planami rozmiary mają utrzymywać się w konwencji narzuconej w 2018 roku: otrzymamy dwa modele OLED o przekątnych 5,8 i 6,5 cala, a także 6,1-calowy iPhone oparty o ekran LCD.

Inną ciekawostką z przecieków ujawnionych przez DigiTimes jest fakt, że najprawdopodobniej przyszłoroczne modele będą zawierały technologię dotykową LG lub też Samsunga. Ma to pozwolić inżynierom z Apple na zmniejszenie grubości wyświetlacza w odniesieniu do modeli poprzednich. Wspomniany model 5,42-calowy natomiast ma być wyposażony w technologię Y-Octa firmy Samsung lub LG Display TOE, które znacznie obniżą koszty wyświetlaczy. Samsung jednak ma być dalej głównym dostawcą dla Apple, natomiast w kwestii LG trwają jeszcze rozmowy.

Z ujawnionych informacji dowiadujemy się również, że Apple wypuści w tym roku około 80-82 miliony iPhone’ów w pierwszym półroczu, a łącznie około 180-190 milionów do końca 2019. Z wcześniejszych przecieków wiemy, że telefony Apple w 2020 roku będą miały trzy obiektywy z tyłu, a inne media sugerowały także przystosowanie tych modeli do AR.

Co będzie w roku 2020, tego do końca nie wiemy, podobnie z resztą jak w kwestii tegorocznych iPhone’ów. Planowany na 2019  model, ma posiadać znacznie większą baterię, a także ładowanie dwukierunkowe. Więcej na ten temat pisała Kasia w swoim tekście.

Wieści z Rozładowani.pl