Apple wypuści kolejny sprzęt już w przyszłym tygodniu! Doniesienia się potwierdzają

Opublikowano 4.12.2020 14:21 -


Zgodnie z tym, co pisaliśmy w połowie listopada Apple jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa w tym roku. Wtedy informowaliśmy, że firma szykuje niespodziankę na święta, a informatorem był jeden z leakerów, @L0vetodream, który wielokrotnie przewidywał ruchy firmy z Cupertino. O co może chodzić? W jego wpisie pojawiło się enigmatyczne "coś na zimę". Od razu pojawiły się plotki.

Teraz jednak MacRumors informuje, że Apple rozsyła nowe wytyczne dotyczące AppleCare. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że takie informacje są rozsyłane... zazwyczaj przed premierą czegoś nowego. Jednocześnie pokrywa się data i godzina potencjalnej zapowiedzi nowego sprzętu.

Nowość od Apple jeszcze w grudniu

Wszystko ma odbyć się 8 grudnia w godzinach popołudniowych (czasu polskiego). Najpewniej nie będzie to huczna konferencja, tylko zwykła notka prasowa, jak już bywało w przeszłości. Na razie nie wiadomo, co będzie tym sprzętem. Pierwsza myśl to oczywiście słuchawki nauszne od Apple. Te miały się pojawić w tym roku, ale pandemia koronawirusa wiele zmieniła. Może jednak Apple specjalnie szykuje świąteczną niespodziankę i wypuści słuchawki jeszcze w grudniu?

Inną opcją jest lokalizator AirTag. Ten również nie doczekał się premiery, mimo wielokrotnych zapowiedzi. To jednak z zimą ma niewiele wspólnego.

APPLE MAC MINI - WARIANTY I CENY

Na ostatniej konferencji Apple zaprezentowało sprzęty z nowym procesorem Apple M1. W podstawowej wersji Mac mini wyposażony jest w 256 GB pamięci wewnętrznej SSD. Oparty jest o 8 GB zunifikowanej pamięci RAM. Od razu zapala się więc lampka ostrzegawcza: "okej, ale 8 GB to trochę mało". Fakt, dlatego możliwe jest rozbudowanie pamięci do 16 GB. Niestety jest to niestandardowa opcja, dlatego na taką wersję trzeba poczekać 2-3 tygodnie, jednak warto. Mając sprzęt z nowym procesorem Apple, mocną grafiką, a do tego 16 GB pamięci RAM możemy czuć się zadowoleni. Jeśli do tego zobaczycie cenę takiego zestawu, to satysfakcja gwarantowana. Mac mini z 16 GB pamięci RAM, 256 SSD kosztuje... 4699,00 złotych. Jak na Maka i jak na takie parametry cena jest można powiedzieć - promocyjna.

8 GB RAM:

  • Mac mini (256 GB SSD): 3 699,00 zł
  • Mac mini (512 GB SSD): 4 699,00 zł
  • Mac mini (1 TB SSD): 5 699,00 zł
  • Mac mini (2 TB SSD): 7 699,00 zł

16 GB RAM:

  • Mac mini (256 GB SSD): 4 699,00 zł
  • Mac mini (512 GB SSD): 5 699,00 zł
  • Mac mini (1 TB SSD): 6 699,00 zł
  • Mac mini (2 TB SSD): 8 699,00 zł

Za niewielkie, jak na Apple, pieniądze otrzymujemy sprzęt naprawdę wysokiej jakości, który posłuży wiele lat. Warto rozważyć tą opcję, kiedy szukamy wydajnego, stacjonarnego komputera.

źródło: MacRumors

Wieści z Rozładowani.pl