Początkowo zazwyczaj informowano, że Apple planuje wypuścić na rynek kilka wersji iPhone’a 12 – miał być podział na łączność 4G i 5G, trzy rozmiary ekranu i modele „zwykłe” i Pro. Im bliżej oficjalnej prezentacji, tym jednak mniejszy rozmiar serii 12 – ostatecznie na początku września mamy zobaczyć tylko iPhone 5G z ekranami 5.4″, 6.1″ i 6.7″. Dzisiaj jednak okazuje się, że wypuszczenie wersji 4G wcale nie jest niemożliwe.

Porównanie rozmiarów iPhone’a 12 z iPhonem SE, 7, 8, SE 2, X, 11, 11 Pro i 11 Pro Max

Tyyyyyle iPhone’ów

Macrumors przekazuje, że Analitycy Daniel Ives, Strecker Backe i Ahmad Khalil poinformowali dzisiaj, że iPhone 12 4G może się pojawić w lutym i mieć niższą cenę niż zbliżające się „główne” smartfony. Niestety nie wiadomo o ile (możliwe jest 100-200 USD) oraz które rozmiary ekranu zostaną wybrane. Przecieki informują też, że Apple ma wycenić tegoroczne modele „nie drożej” niż zeszłoroczne, by upewnić się, że produkty z jabłkiem na plecach będą dostępne w każdym zakresie cenowym – od SE (2199 zł) po model Pro (zapewne około 6000 zł).

Aktualnie od dłuższego czasu wszystkie informacje się pokrywają i wychodzi na to, że Apple zaprezentuje w tym roku cztery modele iPhone 12. Będą to tańsze wersje 5.4″ i Max 6.1″ z dwoma aparatami i nieco gorszymi ekranami OLED oraz Pro – 6.1″ i Pro Max 6.7″ mające już trzy aparaty i skaner LiDAR. Everything Apple Pro niedawno przekazał też, że firma może zrezygnować z określenia Max i nazwać większe smartfony Plus.

Ponad miliard smartfonów zagrożonych przez luki bezpieczeństwa procesorów

Tak naprawdę wciąż nie jest znana oficjalna data prezentacji iPhone 12 (i nowych modeli Apple Watch 6), ale mówi się o 8 września. Luca Maestri, szef finansów Apple, poinformował niedawno, że dostawy będą opóźnione przez koronawirusa, a leakerzy przekazali nawet, że wysyłka odbędzie się w dwóch terminach – najpierw modele 6.1″, a potem 5.4″ i 6.7″. Ewentualne spełnienie przecieków byłoby jednak odejściem od tradycji, bo Apple dotychczas ściśle przestrzega spójności i czytelności swojej oferty. A tu? Mielibyśmy SE, 5.4″ 4G, 5.4″ 5G, 6.1″ 4G, 6.1″ 5G, 6.1″ Pro 4G, 6.1″ Pro 5G, 6.7″ Pro Max 4G, 6.7″ Pro Max 5G? Za dużo!

Szczerze mówiąc sam czekam na najmniejszego iPhone’a 12, ale kolejne przecieki i zakładane ceny (pod 4000 zł) coraz bardziej kierują mój wzrok ku SE… A może warto poczekać do lutego na wersję 4G?