Apple wymieni płyty główne w MacBookach Air z 2018 roku

Apple wymieni płyty główne w MacBookach Air z 2018 roku

Opublikowano 3.07.2019 15:20 Aktualizacja: 3.07.2019 15:22 -


W zeszłym roku Apple, po dość długiej przerwie, wreszcie zdecydowało się na odświeżenie MacBooków w wersji Air. Nowe Airy ze względu na cenę zostały przyjęte dość chłodno. Dziś firma informuję, że część z nich ma poważne problemy z zasilaniem.

Wbrew obiegowej opinii, bazującej na aferze ze złym trzymaniem iPhone’a, Apple przywiązuje dużą rolę do wsparcia po sprzedażowego swoich sprzętów. Co kilka miesięcy organizowana jest większa lub mniejsza akcja wymiany, lub bezpłatnej naprawy sprzętów, w których Apple znalazło jakąś wadę.

Sam miałem okazję brać udział w akcji wymiany matrycy w moim MacBooku Pro, ze względu na odklejającą się warstwę antyrefleksową. Mimo że akcja nie była oficjalnie ogłoszona, a mój komputer był już po gwarancji, wszystko przebiegło bardzo miło i sprawnie. Na szczęście problem z odklejającą się warstwą antyrefleksową do tej pory nie powrócił.

Nowy MacBook Air – miało być pięknie, a jest jak zwykle

Dziś Apple oficjalnie zapowiedziało akcję wymiany płyt głównych w niektórych MacBookach Air, wyprodukowanych w 2018 roku. Komputery te mogą mieć bowiem problemy z zasilaniem. To już kolejna akcja wymiany w ostatnim czasie. Wcześniej Apple zapowiedziało wymianę baterii w starszych MacBookach Pro i klawiatury w nowych egzemplarzach tego samego modelu.

Apple postanowiło przeprosić za klawiatury w nowych MacBookach

Złośliwi powiedzą, że sprzęty Apple są coraz gorszej jakości i coraz częściej muszą wracać do salonów Apple, by przejść naprawy lub zostać wymienione. Ja jako wierny klient marki Apple, cieszę się, że firma przykłada dużą wagę do zadowolenia swoich klientów, którzy nie zapłacili przecież mało. Akcja wymiany baterii w MacBookach Pro z 2015 roku udowadnia, że firma chce, by klient był zadowolony z zakupu jeszcze długo po wygaśnięciu gwarancji, co w dzisiejszych czasach jest ewenementem.

Jeżeli Twój MacBook Air z 2018 roku ma jakieś problemy z zasilaniem, możesz skorzystać z darmowej możliwości wymiany płyty głównej, do 4 lat od daty pierwszego zakupu. Nie musisz być pierwszym właścicielem sprzętu ani posiadać dowodu zakupu. Wystarczy zgłosić usterkę na stronie Apple bądź udać się do najbliższego autoryzowanego serwisu Apple.

Wieści z Rozładowani.pl