Tajwański serwis technologiczny DigiTimes, który jako jeden z nielicznych podaje naprawdę wiarygodne przecieki na temat technologii, twierdzi, że Apple szykuje się do tej zmiany. Co więcej – zmiany mają wejść w życie już w tym roku.

Apple wprowadzi ładowarki w technologii GaN?

Zacznijmy od wyjaśnienia rewolucji i tego, czym naprawdę są nowe technologie ładowania. Znane do tej pory adaptery wykorzystują nic innego, jak krzem. Oklepana technologia osiągnęła już dawno swoje górne granice rozwojowe, dlatego naukowcy pracują nad nowymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest wykorzystanie azotku galu (GaN). Jest to dość nowy materiał, który przyspiesza działanie ładowarek, a także pozwala na znaczne zmniejszenie ich rozmiarów.

Oczywiście technologia GaN nie jest czymś zupełnie nowym, a ładowarki takie są już dostępne na rynku od kilku lat (Belkin czy Anker). Apple jednak w ostatnim czasie działa z lekkim opóźnieniem, chcąc wprowadzić produkt najwyższej jakości. Wyprzedzić firmę zdążyła już liczna konkurencja: Dell, Lenovo, a nawet Xiaomi.

Kiedy dokładnie nowe ładowarki pojawią się w ofercie Apple nie wiadomo, ale powinno to się odbyć jeszcze w tym roku. Apple już w pudełku z iPhone 12 pozbyło się ładowarek, a są one sprzedawane jako osobne produkty. Przykładowo ładowarki do MacBooka mogą być dzięki zastosowaniu GaN nawet 35% mniejsze.

źródło: MacRumors