Dzieje się! Nie minął nawet miesiąc od premiery najnowszego iPhone’a, a już pojawiły się informacje, że lada chwila Apple wypuści akcesorium rozszerzonej rzeczywistości. O planach poinformował znany analityk Apple, Ming-Chi Kuo. Potwierdzają się zatem jego przypuszczenia z marca.

Kuo znany jest ze swojej wiarygodności, to on informował m.in. o Touch ID. Teraz twierdzi, że plany Apple są na razie „mętne”, ale przewiduje się, że produkt wprowadzony zostanie na rynek w drugim kwartale 2020 roku. Niektóre informacje mówią nawet o końcówce roku 2019.

R E K L A M A

Apple podobno podjęło współprace z firmami zewnętrznymi, aby stworzyć akcesorium rozszerzonej rzeczywistości. Jedyna informacja, jaka przewija się na temat wyglądu urządzenia to fakt, że „będą one montowane na głowie”. Trudno spodziewać się w sumie czegoś innego.

Pierwsze raporty o AR od Apple pojawiły się już w 2017 roku. Prawdopodobnie aktualny system, iOS 13 jest już dostosowany do nowych akcesoriów. Według zapewnień Kuo wielce prawdopodobne jest, że Apple może pokazać nowy produkt już podczas zbliżającej się, październikowej konferencji. Apple przyzwyczaiło do tego, że po ogłoszeniu produktu mija co najwyżej kilka tygodni do dnia premiery. Jest to przeciwieństwo ostatnich poczynań Microsoftu, który zapowiedział urządzenia z premierą… na koniec 2020 roku.

Wiele hałasu o nic? Podsumowanie konferencji Microsoftu

CEO Apple, Tim Cook już w 2016 roku wyrażał zadowolenie z planów dotyczących AR. Zaznaczył wtedy, że potrzeba kilku lat na wdrożenie technologii, bo wyzwania techniczne są dość spore. Stwierdził także, że technologie AR niebawem „staną się tak niezbędne, jak spożywanie trzech posiłków dziennie”. Cóż, pożyjemy, zobaczymy, ale jestem pewien, że jak Apple coś przygotuje, to będzie to mocne wejście w branżę.

źródło: 9to5mac.com