Apple postanowiło odświeżyć swoje MacBooki Pro. Wczoraj zostały zaprezentowane i wprowadzone do sprzedaży. Nowy 15-calowy MacBook Pro, pierwszy raz otrzymuje 8-rdzeniowy procesor Intela.

W Macach pojawią się procesory zarówno 8., jak i 9. generacji. Według zapewnień Apple, nowy MacBook Pro ma dwa razy większe osiągi niż jego 4-rdzeniowy odpowiednik. W porównaniu z MacBookiem 6-rdzeniowym osiągi są wyższe o około 60%.

macbook pro 2019

Co ciekawe, nie tylko 15-calowe Maci zostały odświeżone. Także ich 13-calowe rodzeństwo otrzymało nowe procesory, ale już nie 8-rdzeniowe, a 4-rdzeniowe. Są to Intel Core i7 8. generacji. Oczywiście mowa o MacBookach Pro 13 w wersji z Touch Barem.

R E K L A M A

MacBook Pro (2019) – nowa klawiatura

W nowych laptopach Apple pojawiła się również nowa, czwarta generacja klawiatur motylkowych. Poprzednia wersja była dość mocno krytykowana za jej zawodność i awaryjność. Użytkownicy narzekali na problem z klawiszami, które często się zacinały. Apple prowadziło obszerne kampanie (również w popularnych serialach), aby udowodnić, że wystarczy sprężone powietrze, żeby naprawić klawiaturę. Teraz firma zapewnia, że czwarta generacja ma nowy mechanizm, który likwiduje dotychczasowe problemy.

Ceny nowych MacBooków

Standardowo Apple przyzwyczaiło już nas do cen często kosmicznych, ale taki urok tej marki. Nowy MacBook Pro, 13-calowy w wersji z procesorem Intel Core i5 (Turbo Boost 4,8 GHz), 256 GB, 16 GB RAM kosztuje 8999 zł. MacBook Pro 15-calowy, z procesorem 8-rdzeniowym Intel Core i9 (Turbo Boost 4,8 GHz), dyskiem SSD 512 GB, 16 GB RAM to koszt 13999 zł.

Jak widać, ceny dalej utrzymują się na wysokim poziomie. Po wielu narzekaniach i chwilowych spadkach sprzedaży oczekiwano, że firma trochę odpuści budżetom użytkowników, wydając nowe produkty. Strach się bać, jakie będą ceny nowych iPhone’ów na jesieni tego roku.


Posłuchaj nas!