HomePod, czyli inteligentny głośnik z Siri na pokładzie, został zapowiedziany podczas WWDC 17. Od tego czasu Apple udało się go wprowadzić na rynki, w zaledwie kilku krajach. Czy wreszcie nastąpi przełom?

HomePod zadebiutował podczas WWDC 17, a do sprzedaży trafił w lutym 2018 roku. Początkowo głośnik sprzedawano w trzech krajach anglojęzycznych – Australii, Wielkiej Brytanii i oczywiście USA. Kilka miesięcy później głośnik wprowadzono do sprzedaży w Kanadzie, Francji i Niemczech. Jeszcze dłużej na HomePoda czekali Meksykanie i Hiszpanie. W styczniu głośnik wprowadzono do sprzedaży w Chinach i Hongkongu. To był ostatni release, na kolejny trzeba było czekać aż pół roku.

HomePod to inteligentny głośnik od Apple. Charakteryzuje się on się obsługą Siri, ścisłą integracją z iPhone’em, wsparciem dla AirPlay 2 oraz integracją z Apple Music. HomePod jest dostępny w dwóch kolorach – Space Gray oraz białym. HomePod nie wspiera niestety bluetootha, jednak dla użytkowników urządzeń firmy Apple nie będzie to problemem, a nikt inny nawet nie spojrzy na ten głośnik. W ostatnim czasie Apple przeceniło swój głośnik o 50 dolarów i zapowiedziało wprowadzenie Apple Music na głośniki Amazona, co spowodowało szereg plotek o uśmierceniu głośnika przez firmę z Cupertino. Tak się jednak nie stało.

R E K L A M A

Apple testuje dostęp do iCloud.com za pomocą twarzy lub odcisku palca

Sześć miesięcy zajęło Apple przygotowanie do wprowadzenia na rynek w kolejnym kraju. Tym razem padło na Japonię, rynek duży i bardzo ważny dla Apple. Jak informuje strona Apple, HomePod w Japonii będzie sprzedawany już tego lata, a wyceniono go na 32 800 jenów (301 USD). To dokładnie taka sama cena, jaką zdążyliśmy poznać, przy okazji wprowadzenia głośnika na inne rynki.

Apple Muzyka z 60 milionami użytkowników nie dogoni Spotify!

Wprowadzanie głośnika na kolejne rynki idzie bardzo opornie. Nie wynika to raczej z problemów z produkcją, z powodu których wycofano się z pomysłu maty do ładowania, a z chęci dopieszczenia HomePoda tak, by w danym kraju korzystało się z niego z przyjemnością.

Jony Ive, designer Apple od 27 lat, odchodzi 3 miesiące przed premierą iPhone’a

HomePod to dość drogi, ale za to świetnie grający głośnik, do którego obsługę Siri dołożono jakby na siłę. Apple robi jednak wszystko, by głośnik dobrze współpracował z asystentem głosowym, co sprawia jednocześnie, że prawdopodobnie nigdy nie ujrzymy go w Polsce.


Posłuchaj nas!