Najnowsze doniesienia przekazuje serwis ETNews. Według ich relacji, za pomocą czujnika optycznego ma dochodzić do monitorowania poziomu glukozy we krwi. Jak to miałoby się odbywać, na razie nie wiadomo.

Na pewno całe badanie byłoby nieinwazyjne, co oznacza, że czujnik działałby na podobnej zasadzie co inne zamontowane w Apple Watch. Takie rozwiązanie jednak, jeśli by faktycznie działało, mogłoby poprawić jakość milionów ludzi na całym świecie. Cukrzyca to choroba cywilizacyjna, na świecie cierpi na nią spory odsetek ludności.

Apple Watch 7 z pomiarem glukozy

Posiadanie zegarka z takim czujnikiem pomogłoby w diagnostyce chorób. Natomiast u samych chorych znacznie szybciej udzielana mogłaby być pomoc.

W tej chwili są stałe monitory glukozy, jednak są one wszczepiane na stałe. W ten sposób monitorują na bieżąco poziom cukru. Prosty zegarem na ręce byłby zdecydowanym ułatwieniem dla chorego.

Cała informacja brzmi kosmicznie, jednak podobnie było z EKG w Apple Watch. Na początku mało kto wierzył takiej funkcji, ale ta do dzisiaj uratowała już wiele osób na całym świecie, alarmują o problemach z sercem.

Premiera Apple Watch 7 spodziewana jest na jesieni 2021 roku. Na razie brak jest konkretów na temat nowego smartwatcha Apple.