Już lada dzień miały odbyć się premiery najnowszych iPhone’ów 13, a także odświeżonego i większego Apple Watch 7. Najnowsze doniesienia Bloomberga są jednak niepokojące dla fanów Apple. Jeśli liczyliście, że już w tym miesiącu założycie „siódemkę” na swój nadgarstek, to możecie się zdziwić.

Według Bloomberga Apple ma problemy z dostawami i najnowsze smartwatche mogą pojawić się nawet kilka tygodni, a już wczoraj wieczorem pojawiły się informacje, że produkcja Apple Watch 7 została całkowicie wstrzymana.

Apple Watch 7 opóźniony

Problem jest w zupełnie nowej konstrukcji smartwatcha od Apple, a także opóźnienia wynikające z pandemii Covid-19. Już w roku poprzednim część sprzętu Apple wychodziło z poślizgiem. Teraz nie wiadomo na razie, kiedy montaż zegarków zostanie wznowiona.

Z kolei azjatycki serwis Nikkei Asia twierdzi, że produkcja ruszy ponownie w połowie września, przez co opóźnienie w premierze może sięgać nawet miesiąca. Brak jest na razie oficjalnych informacji od Apple i raczej ich się nie doczekamy znając politykę prasową firmy z Cupertino.

​​Apple Watch Series 7 w nowym rozmiarze 45 mm

Wiarygodność źródła pozostawia wiele do życzenia, jednak to już nie pierwsza tego typu informacja. Mnie zastanawia jedynie to, że jeśli faktycznie Apple powiększy Apple Watcha to co stoi za takim ruchem?

Rozmiary 40 i 44 mm przyjęły się w świadomości użytkowników i spełniają swoje zadanie. Są optymalne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jedynym powodem, dla którego zwiększona może zostać koperta jest ewentualne zwiększenie pojemności baterii. Miałoby to sens jedynie przy pozostawieniu wielkości wyświetlacza w obecnym stanie.

Nie od dzisiaj wiadomo, że wydajność baterii w Apple Watch pozostawia wiele do życzenia. Moja „piątka” wymaga ładowania codziennie, a przy włączonym oszczędzaniu baterii zegarek staje się po prostu… zegarkiem.

Apple Watch 7 – czego oczekujemy?

Nowy smartwatch od Apple powinien pojawić się już tej jesieni. Wątpliwe jest, aby premiera odbyła się razem z iPhone’m 13, ale nie jest to niewykluczone. Apple Watch 7 otrzyma zupełnie nowy design. Będzie on zbliżony do urządzeń Apple, które wypuszczane są w ostatnich latach. Mowa oczywiście o wzorcowym iPadzie Pro, a także ostatnim iPhonie 12.