Najwyższa pora nadrobić pourlopowe zaległości, co by dziennikarskiemu obowiązkowi stało się zadość. Apple w tym tygodniu wypuściło szereg aktualizacji swoich systemów operacyjnych, a jedną z większych nowości jest bez wątpienia możliwość odblokowania iPhone’a za pomocą Apple Watch.

Sam sprawdziłem już tę funkcję i muszę przyznać, że sprawdza się ona genialnie. Rząd co prawda obiecał zniesienie obowiązku zasłaniania twarzy przebywając na zewnątrz, ale mając maseczkę wewnątrz budynków problem pozostanie. Z pomocą przychodzi Apple Watch. Funkcja działa bez zarzutu i tylko i wyłącznie wtedy, kiedy iPhone rozpozna, że na twarzy jest maseczka. Oznacza to, że opcja ta nie zadziała, jeśli nie FaceID nie rozpozna naszej twarzy.

Doskonała wiadomość: Apple pokazało zupełnie nowego iMac’a. Zła wiadomość? Niestety jest paskudny

Nowości w watchOS 7.4

  • Możliwość odblokowania iPhone’a X oraz nowszych modeli za pomocą Apple Watch podczas próby użycia funkcji Face ID przy założonej masce zasłaniającej twarz oraz nos.
  • Opcja sklasyfikowania typu urządzenia Bluetooth w Ustawieniach zapewniająca prawidłową identyfikację słuchawek do celów powiadomień audio.
  • Możliwość strumieniowania zawartości audio oraz wideo treningów Apple Fitness+ do telewizorów i urządzeń zgodnych z AirPlay 2.
  • Obsługa aplikacji EKG na Apple Watch Series 4 lub nowszych modelach w Australii oraz Wietnamie.
  • Obsługa powiadomień o nieregularnym rytmie serca w Australii oraz Wietnamie.

To nie jedyne nowości Apple z tego tygodnia. Firma zaktualizowała również systemy macOS, a także iPadOS i iOS. Wszystkie nowości znajdziecie na DailyWeb.


Posłuchaj nas!