Już kilka dni temu pojawiały się przecieki, że nowy Apple Watch 7 ma być większy. Koperta smartwatcha od Apple ma mieć nie 44mm, a 45mm. Nie jest to oczywiście kolosalna różnica, ale na pewno dla użytkowników odczuwalna.

Jednocześnie leakerzy donoszą, że także mniejszy model Apple Watcha ma doczekać się powiększenia. Tutaj również mówimy i 1mm, przez co będzie to koperta 41mm. Skąd takie informacje? Na zdjęciach pojawia się urywek paska do zegarka, na którym widzimy etykietę „45 mm” właśnie.

R E K L A M A

​​Apple Watch Series 7 w nowym rozmiarze 45 mm

Wiarygodność źródła pozostawia wiele do życzenia, jednak to już nie pierwsza tego typu informacja. Mnie zastanawia jedynie to, że jeśli faktycznie Apple powiększy Apple Watcha to co stoi za takim ruchem?

Rozmiary 40 i 44 mm przyjęły się w świadomości użytkowników i spełniają swoje zadanie. Są optymalne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jedynym powodem, dla którego zwiększona może zostać koperta jest ewentualne zwiększenie pojemności baterii. Miałoby to sens jedynie przy pozostawieniu wielkości wyświetlacza w obecnym stanie.

Nie od dzisiaj wiadomo, że wydajność baterii w Apple Watch pozostawia wiele do życzenia. Moja „piątka” wymaga ładowania codziennie, a przy włączonym oszczędzaniu baterii zegarek staje się po prostu… zegarkiem.

Apple Watch 7 – czego oczekujemy?

Nowy smartwatch od Apple powinien pojawić się już tej jesieni. Wątpliwe jest, aby premiera odbyła się razem z iPhone’m 13, ale nie jest to niewykluczone. Apple Watch 7 otrzyma zupełnie nowy design. Będzie on zbliżony do urządzeń Apple, które wypuszczane są w ostatnich latach. Mowa oczywiście o wzorcowym iPadzie Pro, a także ostatnim iPhonie 12.

Apple Watch 7 na renderach – zupełnie nowe ramki, które wpisują się w design Apple

Chodzi rzecz jasna o bardziej kwadratowy kształt. Już na renderach taki smartwatch wygląda zjawiskowo i czuję, że po dwóch latach przerwy mój zegarek doczeka się wymiany.


Posłuchaj nas!