Plotki na temat likwidacji ładowarki w najnowszych iPhone’ach były już od wielu miesięcy. Informacje mówiły o modelu 12, ale były też głosy, że zasilacza zabraknie dopiero w „trzynastce”. Zabranie ładowarki z Apple Watcha 6 sugeruje tylko jedno – zabraknie jej także w tegorocznych modelach iPhone’a.

Apple dba o środowisko

Nie dało się tego bardziej ekologicznie „ubrać” w słowa, jak opowieść o tym, że samo zabranie ładowarek z Apple Watch to odpowiednik 50 tysięcy samochodów. Cóż, z takimi argumentami ciężko polemizować, a ja akurat należę do tej grupy, która zabranie ładowarek z urządzeń raczej chwali, niżeli goni.

Apple Watch Series 6 z nowymi bajerami – saturacja, Vo2 i lepszy procesor i nie tylko | Apple Event 2020

IPHONE 12: WYŚWIETLACZ 120 HZ I SYSTEM LIDAR

System LiDAR to nic innego, jak skaner zamontowany w obiektywy. Oczywiście to jedno zdanie jest znaczącym uproszczeniem definicji. Skaner wysyła specjalne wiązki laserowe, które badają pomieszczenie w odległości nawet kilku metrów od aparatu. Dzięki temu znacznie lepsze działanie będą miały wszelakie aplikacje wykorzystujące AR, a nawet autofocus w aparacie.

Najnowsze doniesienia pochodzą od znanego leakera Jona Prossera. Według niego iPhone 12 Pro Max otrzyma wspomniane 120 Hz, a także nagrywanie wideo 240 kl./s w 4K. Parametry te robią wrażenie, ale Apple jednak nie ma wyjścia – jeśli chce piastować miano lidera technologii mobilnych musi iść do przodu.

CZTERY WERSJE NA JESIEŃ

Wyjątkowo w tym roku powinny być pokazane cztery wersje iPhone’a. Dotychczasowo było to 3 modele (ostatnie 3 lata).

  • iPhone 12 5,4 cala
  • iPhone 12 6,1 cala – typowa budżetówka (jeśli można użyć takiego zwrotu w przypadku Apple)
  • iPhone 12 6,1 cala Pro – wersja wzmocniona, prawdopodobnie z dodatkowymi aparatami
  • iPhone 12 6,7 cala Pro Max

Posłuchaj nas!