Apple w 2020 pokaże usługę subskrypcyjną łączącą telewizję oraz muzykę?

Apple w 2020 pokaże usługę subskrypcyjną łączącą telewizję oraz muzykę?

Opublikowano 15.11.2019 8:02 -


W ostatnim czasie Apple zanotował wzrost sprzedaży swoich smartfonów. Firma postanowiła więc skupić się na rozwijaniu nowych produktów i usług, które będą odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Zaledwie kilka dni temu mówiłam Wam o projekcie słuchawek oraz okularów do wirtualnej rzeczywistości, jednak nie są to jedyne projekty, jakie aktualnie znajdują się w realizacji.

Producent maksymalnie wykorzystuje dostępne na rynku technologie, by zwiększyć zyski. Tym razem zamierza postawić na udoskonalenie usług subskrypcyjnych jak Apple TV+ oraz News+, cieszących się dużym zainteresowaniem. Pojawiły się spekulacje, jakoby w najbliższym czasie miało dojść do połączenia kilku płatnych usług w jedną, co miałoby wpłynąć na liczbę subskrypcji. O co dokładnie chodzi?

Aplikacje Apple oraz możliwości ich połączenia

Amerykańskie przedsiębiorstwo ma na swoim koncie kilka usług subskrypcyjnych, które stale są aktualizowane o nowe funkcje. Bloomberg donosi, że prawdopodobnie Apple zamierza wykorzystać potencjał mediów i połączyć Apple TV+, Music oraz News+. Ma to nastąpić już na początku przyszłego roku w celu pozyskania większej liczby subskrybentów. Prawdopodobnie jest to związane z umowami, podpisanymi z zewnętrznymi firmami, w których pojawił się zapis pozwalający na łączenie subskrypcji News+ z innymi płatnymi usługami.

Jak będzie działać łączona usługa?

Apple wszystkimi zyskami z subskrypcji News+ musi dzielić się z wydawcami. Połączenie kilku funkcji mogłoby zwiększyć przychody producenta, jednocześnie ograniczając zewnętrzne opłaty dla serwisów informacyjnych. Poza tym użytkownicy korzystający z każdej usługi będą płacić jeden, zdecydowanie mniejszy abonament, co może pozytywnie wpłynąć na rozwój platformy. Sam dyrektor generalny Apple wychodzi z założenia, że to właśnie subskrypcja jest przyszłością. Zwłaszcza jeśli klienci otrzymują stały dostęp do aktualizacji produktów.

Wiele serwisów współpracujących z Apple wypowiedziało się na temat przychodów z udostępniania artykułów. Oczekiwali oni zdecydowanie większych zysków, jednak nie brakuje i takich, którzy są bardzo zadowoleni. Sprawa może się skomplikować, jeśli rzeczywiście Apple skupi się na połączeniu usług i abonamentów. Wtedy opłaty dla zewnętrznych kontrahentów nie będą już tak spore. Na ten moment są to tylko spekulacje mediów. Czy rzeczywiście pojawi się jeden łączony abonament? O tym przekonamy się dopiero w przyszłym roku.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl