To może być spory cios w Epic Games i generalnie rozgrywki w Fortnite. Apple własnie usunęło ze swojego App Store grę, która jest stale jedną z popularniejszych pozycji typu battle royale. (Aktualizacja: Google robi to samo – więcej na końcu tekstu).

Gigant z Cupertino tłumaczy to w prosty sposób – Epic stosował niedozwolone w App Store, własne systemy płatności w aplikacji. To nie jest zgodne z regulaminem i decyzja nie mogła być inna.

Dla nieznających tematu jest to kolejny już etap walki między Epic i Apple. Firma Tima Cooka boryka się z zarzutami o monopol swojego sklepu z apkami, co słusznie zauważa TheVerge.

Epic chciał bez prowizji

Wdrożenie nowego systemu płatności odbyła się w tym tygodniu. Epic Games ominęło w ten sposób 30-procentową prowizję Apple, więc ci nie mieli innego wyjścia. Dla Epic to spora „strata”, bo Fortnite generuje masę przychodów. Już kilkukrotnie firma proponowała Apple (ale także i Google) negocjację i specjalne warunki prowizyjne tylko po to, żeby na koncie Epic zostawało więcej hajsu. Próbowano nawet rozprowadzać aplikację poza sklepem Google Play.

Usunięcie Fortnite ze sklepu App Store to spory cios nie tylko w Epic Games, ale przede wszystkim w graczy. Na pewno wielu z nich zdziwiło się dzisiaj rano, kiedy okazało się, że gra została usunięta. Epic zapowiada szereg pozwów sądowych, także może to być początek większej wojenki między firmami.

Google również usuwa Fortnite

Kilka godzin po usunięciu aplikacji ze sklepu App Store przez Apple, Google postanowiło zrobić to samo! Ze sklepu Google Play zniknęła właśnie apka, a to oznacza już nie wojenkę, ale chyba konkretną wojnę, którą obie firmy wypowiedziały Epicowi.

źródło: TheNextWeb | TheVerge