Apple umożliwi kupowanie aplikacji na Maca i iOS w jednym pakiecie

Opublikowano 7.02.2020 7:50 -


Apple chwilę temu wypuściło beta wersje swoich systemów operacyjnych. Mowa rzecz jasna zarówno o iOS, jak i o macOS. Jednocześnie pojawiła się najnowsza testowa wersja narzędzia dla programistów, Xcode. Analitycy szybko rzucili się do przeglądania kodu i błyskawicznie ustalono, że Apple chce wprowadzić możliwość zakupu aplikacji na iOS i Mac w jednym pakiecie.

Już w marcu ma dość do rozszerzenia Universal Purchases na macOS. Niepozorna, mała funkcja, da teraz niesamowite możliwości ułatwiające kupowanie aplikacji, które planujemy używać na obu tych systemach.

Od teraz deweloperzy i programiści, tworząc apkę na urządzenia od Apple, mogą skorzystać z narzędzia i niejako łączyć dwie różne wersje danej aplikacji w jedną paczkę. Przy zakupie jednej z nich, automatycznie dostaniemy dostęp do tej drugiej.

Apple Universal Purchases to nie tylko zestawy aplikacji

Co więcej, oprócz samego zakupu apek w pakietach, użytkownicy otrzymają możliwość łączonych zakupów już wewnątrz aplikacji, czyli chodzi o tzw. mikropłatności. Samo wprowadzenie takiej możliwości nie oznacza jeszcze rewolucji, ale przypuszczam, że wielu programistów pójdzie w tym kierunku i zaoferuje pakiety na dwa systemy.

Apple ma zezwolić na „pakietową” sprzedaż już w marcu. Idąc tym tropem, firma ma ujednolicić kategorie sklepów z aplikacjami na komputerach Mac i urządzeniach iOS, tak aby użytkownicy bez problemu mogli odnaleźć odpowiednią apkę dla siebie.

Wszystko ma się zbiec z wypuszczeniem nowych wersji systemów, oznaczonych odpowiednio iOS 13.4, tvOS 13.4 i macOS Catalina 10.15.4, trwają właśnie beta testy każdego z systemów. Nowa funkcja nie jest niespodzianką, bo projekt zapowiedziano już podczas WWDC 2019. Na razie nie wiadomo, czy nowe wersje systemów operacyjnych wprowadzą inne, istotne funkcje, czy też będą to głównie poprawki bezpieczeństwa i naprawy błędów.

Wieści z Rozładowani.pl