Microsoft ogłosił oficjalnie, że 10 listopada, oprócz premiery nowych konsol, zadebiutuje na nich platforma streamingowa od Apple. Z Apple TV będą mogli korzystać użytkownicy najnowszych konsol, jak i Xbox One.

Fani konsol już przebierają nogami, bo rozpoczęcie sprzedaży nowych modeli już w tym miesiącu. Tymczasem co chwila podsycana jest ich niecierpliwość kolejnymi newsami. Niedawno mogliście przeczytać na łamach DailyWeb o działaniach marketingowych Sony oraz Microsoftu. W przypadku PS5 Kuba wspomniał o udziale Roberta Lewandowskiego. Myślę, że jednak ciekawszy zabieg wykonał Microsoft. Zaprezentował dystans do siebie i nowej konsoli poprzez dostarczenie celebrytom lodówek w kształcie Xbox Series X. To efekt komentarzy porównujących nowy model konsoli do właśnie tego sprzętu AGD. O ile działania marketingowe są fajne, to czas na konkrety. Sony ogłosiło, że jedną z platform streamingowych dostępnych na PS5 będzie Apple TV. Czekaliśmy na odpowiedź Microsoftu i oto jest.

xbox apple tv

Apple TV pojawi się na Xbox Series X i Xbox Series S

Microsoft poinformował oficjalnie, że Xbox Series X oraz Xbox Series S również będą miały dostęp do Apple TV. Co ciekawe, dostęp do platformy Apple otrzyma również Xbox One. Wszystko oczywiście w jednym słusznym dla Microsoftu terminie – 10 listopada, czyli wtedy, kiedy Xbox Series X i Xbox Series S trafią do sprzedaży. Zatem będzie to wcześniej, niż premiera PS5 i tym samym dostęp użytkowników tej konsoli do Apple TV. Przypomnę, że PS5 oficjalnie ujrzy światło dziennie 12 listopada, zaś w Polsce dopiero 19 listopada.

xbox apple tv 2

Nowe konsole Microsoftu z dostępem do innych platform streamingowych

Apple TV nie jest oczywiście jedyną platformą streamingową, do której będą mieli dostęp użytkownicy nowych konsol Microsoftu. Możliwe będzie również korzystanie z Netflixa, Disney+, HBO Max, Spotify, YouTube, YouTube TV, Amazon Prime Video, Hulu, NBC Peacock, Cudu, FandangoNow, Twich, Sky Go, NOW TV, Sky Ticket. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie te usługi są dostępne w naszym kraju.

Źródło: Microsoft