Oby to nie była kamerka 720p jak w MacBookach za 7 tysięcy…

Nowa wersja Apple TV jest już zapowiadana nieoficjalnie od wielu miesięcy, jeśli nie kilku lat. Ostatnia generacja, posiadająca 4K i 32 GB pamięci wewnętrznej pojawiła się bowiem w 2017 roku. Jak na częste odświeżanie sprzętu przez Apple to dość długi okres oczekiwania na nową wersję.

Co roku pojawiają się plotki, że „to już teraz”, ale jakoś się nie udaje. Inaczej ma być teraz, Apple szykuje podobno nową odsłonę Apple TV, a z nowości (bo co można upchać poza 4K?!) ma pojawić się kamerka i… głośnik.

Apple TV z głośnikiem i kamerą

O sprawie donosi niezawodny Bloomberg, ale na razie nie wiadomo, jakie dokładnie funkcje miałby pełnić ów głośnik. Oczywiście soundbar do dość przerysowana opcja, ale zapewne Apple może chodzić o inteligentny głośnik, który obsłuży Siri i Home Kit od Apple. Nie od dzisiaj bowiem Apple TV w wielu instalacjach smart home pełni funkcję HUB-a.

Kamera, która ma pojawić się w Apple TV to oczywiście opcja do wideokonferencji. Obecne czasy są takie, że spotkania online są codziennością, a kamerka w stojącym obok telewizora Apple TV może idealnie się sprawdzić, tym bardziej, jeśli obsłużyłaby FaceTime. Problemem może być jakość takiej kamerki, bo nie jest tajemnicą, że Apple od dawna oszczędza na kamerach w swoich MacBookach. Komputery przenośne za nierzadko kwotę przekraczającą 10 tysięcy złotych posiadają niezmiennie od lat 720p. Cóż…

Apple TV – wreszcie w moich rękach, idealne na koronawirusa – wrażenia

Kierunek, jaki może obrać Apple jest zatem idealny – głośnik pomoże w konkurencji z Alexą, która króluje w Stanach Zjednoczonych, a kamerka będzie tym dodatkiem, który wyzwoli większą chęć korzystania z urządzenia. W moim przypadku odpalam Apple TV głównie dla Apple TV+ i… głównie to wszystko. Gierki na takim urządzeniu mnie nie interesują, ale jeśli dojdzie nam kamerka, to będzie to miły dodatek.

Data premiery urządzenia nie jest znana, ale wiele mówi się o tym, że jeszcze na wiosnę Apple wypuści kilka urządzeń (bez konferencji), a mogą to być nowe iPady, lokalizator AirTag i właśnie Apple TV.