Apple osiągnęło swój globalny sukces tym, że tworzyło technologie nie tylko innowacyjne, ale przede wszystkim nietypowe. W ostatnich latach jednak wiele osób zarzuca firmie to, że z pozycji lidera nowych technologii, firma zaczęła gonić konkurencję, a nie jej uciekać. Teraz pojawia się rozwiązanie, które pokazuje, że Apple się nie poddaje i że dalej zasługuje na miano lidera wśród nowinek technologicznych.

Przejdźmy zatem do konkretów. Apple złożyło właśnie wniosek patentowy na komputer stacjonarny Mac. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież taka kolej rzeczy: czas na nową wersję stacjonarki po nowym MacBooku Pro 16. Jednak jest pewna nowość, chodzi o ekran.

Korpus komputera składa się bowiem z jednej, zakrzywionej tafli szkła. W tylnej części natomiast znajdują się elementy, które mogą pomóc w ustabilizowaniu konstrukcji. W dolnej części znajduje się szczelina, jeśli korzystamy z kabli, to bez problemu będzie można je tam przeciągnąć.

apple skladany 2

Pierwsze co przychodzi mi do głowy, to fakt, że konstrukcja będzie sztywna. Okazuje się, że Apple o tym pomyślało i chce umożliwić zmianę krzywej w celu dostosowania kąta wyświetlacza, a nawet… złożenia całej komputera. Jeden z rzutów sugeruje również możliwość podpięcia pod ekran MacBooka (możliwe, że chodzi wtedy o sam monitor). Wyświetlacz miałby być wtedy pewnego rodzaju stacją dokującą.

apple skladany 3

Oczywiście sam wniosek patentowy nie oznacza jeszcze, że lada chwila taki zestaw pojawi się na rynku. Zapewne upłynie trochę czasu na stworzenie takiego komputera, jeśli w ogóle taki powstanie. Widzę kilka problemów – przede wszystkim składanie takiego ekranu. Są problemy ze smartfonami, a co dopiero z tak wielkimi ekranami (znając Apple, byłoby to minimum 27 cali). Niemniej jednak uważam, że byłoby to coś, co zainteresowałoby rzesze fanów, w tym mnie.

źródło: appleinsider.com