Jak pewnie wiecie, Apple próbowało stworzyć już kilka razy sprzęt, który można by zainstalować w naszych mieszkaniach i miałby służyć rozrywce. Chodzi tu o różne głośniki H-Fi (jak iPod Hi-Fi) czy dwie wersje HomePodów. Do tych urządzeń należy doliczyć również udany, ale niczym specjalnym nie wyróżniający się Apple TV.

Apple TV musi być tańszy, bo lepszy już nie będzie

Niestety konkurencja ma znacznie więcej do zaoferowania. Google, Amazon oraz współpracujący z tą dwójką producenci pokazali, jak może wyglądać nowoczesny salon. Wśród urządzeń znajdziemy m.in. Home Hub z wyświetlaczem jako centrum sterowania i system infotainments oraz zaawansowane zestawy multiroom audio lub trochę mniejsze, pojedyncze głośniki z asystentem. Dodatkiem do tego mogą być wszelkie akcesoria i urządzenia z gatunku smart home.

Niestety wydaje się, że Apple przespało rozwój tego segmentu urządzeń. Obecnie w ofercie producenta jedyne urządzenia, które można by wpisać w tę kategorię (i to trochę na siłę) to kolejna iteracja Apple TV oraz HomePod Mini.

homepod apple
HomePod – jeden z dowodów na to, że Apple nie za bardzo potrafi w smart home

Wedle raportu Bloomberga, na który powołuje się serwis 9to5Mac, nie ma co liczyć na to, że Apple stworzy coś nowego w segmencie smart home. Co więcej, również istniejące urządzenia jak Apple TV zostaną zdetronizowane przez konkurentów w postaci Amazon oraz Hulu. Dotyczy to również smart głośnika HomePod Mini.

Pracownicy firmy zdradzili, że Apple nie ma w planach nowych urządzeń, a gigantowi brak optymizmu względem takiego sprzętu. Mark Gurman z Bloomberg sugeruje, że jedyne co nas czeka to prawdopodobnie nowa, tańsza i uproszczona wersja Apple TV, lub wersja, która doda coś, co usprawiedliwi cenę urządzenia. Niestety, żadne z powyższych nie nastąpi w najbliższej przyszłości.

Apple pokaże coś lepszego… za dwa lata

Jedyna optymistyczna wiadomość dla fanów sprzętu Apple to ta, że firma planuje jedno małe urządzenie integrujące funkcjonalność HomePod, Apple TV oraz FaceTime. Ponoć firma pracuje nad takim gadżetem i dostrzega jego wartość użytkową. Niestety brak jest szczegółowych informacji na ten temat.

We wspominanym raporcie sugeruje się, że takie urządzenie moglibyśmy zobaczyć w 2023 roku. Oczywiście jeśli okaże się, że Apple zdecyduje się je wypuścić na rynek. Redaktorzy 9to5Mac twierdzą, że jeśli tego nie zrobi, to może lepiej od razu pożegnać HomePoda oraz Apple TV, by skupić się na czymś innym.