Apple przeniesie część produkcji iPhonów z Chin do Indii

Apple przeniesie część produkcji iPhonów z Chin do Indii

Opublikowano 31.12.2018 11:45 -


Designed by Apple in California Assembled in China – głosi napis na tyle każdego iPhona. Niedługo ta fraza może się zmienić. Produkcja iPhonów niebawem, w pewnym stopniu przeniesiona zostanie z Chin do Indii.

Pewnie słyszeliście te żarty z użytkowników Apple, w których mowa tym, że ich amerykańskie iPhone’y produkowane są w Chinach. Apple od dłuższego czasu zmienia strategie produkcji swojego sprzętu. W jednym z artykułów o iPhonach wspominałem o tym, że Apple chce uniezależnić się od jak największej liczby dostawców. Idealnym przykładam tego, jest rozwód z Qualcommem i Samsungiem. Te dwie firmy wywierały duży wpływ na charakter produkcji sprzętu firmy z Cupertino. Apple nie chce być zależne od nikogo, szuka alternatywnych dostawców sprzętu. Kiedyś udało mi się policzyć, że jest ich ponad 12 (oczywiście nie wszyscy się ujawnili). Części od dostawców z całego świata dotychczasowo składano w całość w fabrykach Foxconna w Shenzen.

W tym miesiącu pojawiły się plotki, że produkcja niektórych topowych iPhonów (zapewne modeli Xs) przeniesiona zostanie do fabryk Foxconna na terenie Indii. Teraz ta informacja została potwierdzona przez agencję Reutersa. M. C. Sampath, indyjski minister ds. przemysłu, również potwierdził że w fabryce Foxconna mimo produkcji telefonów Xiaomi prowadzone są przygotowania do produkcji sprzętu Apple. Foxconn przeznaczył ponoć 356 milionów dolarów na rozwój i przystosowanie linii produkcyjnych. Indyjski minister szacuje, że ten ruch przyczyni się do stworzenia aż 25,000 miejsc pracy w regionie, gdzie znajduje się fabryka.

Apple zaktualizuje iPhone’y w Chinach z powodu naruszeń patentów

Nawiązując do informacji, które zdradza źródło Reutersa, wiemy, że Apple chce tym sposobem zmniejszyć ewentualnie skutki wojny handlowej na linii USA — Chiny. Nie jest to pierwszy raz, gdy część produkcji przenosi się do Indii. Wcześniej firma Wistron Corp montowała iPhony SE oraz 6s w tym kraju.

Wieści z Rozładowani.pl