Apple pracuje nad słuchawkami nausznymi?

Opublikowano 10.03.2020 10:04 Aktualizacja: 10.03.2020 11:08 -


Apple kilka lat temu wprowadziło na rynek słuchawki AirPods. Bezprzewodowe i douszne. Można powiedzieć, że był to jedno z ostatnich przełomowych urządzeń firmy. Później pojawiały się nowe wersje słuchawek, nowe telefony, ale nic przełomowego. Przez przypadek okazuje się, że Apple być może pracuje nad słuchawkami nausznymi, pytanie tylko po co?

Do tej pory w ofercie firmy próżno było szukać słuchawek dookoła-usznych. Owszem, w iSpotach były modele firm zewnętrznych, dedykowane użytkownikom Apple. Były też te firmy Beats, czyli firmy zależnej od Apple, jednak takich z logo nadgryzionego jabłka nie było.

Wczoraj pojawiły się przecieki na temat nowej wersji systemu operacyjnego iOS, czyli iOS 14. Wyciekło sporo informacji, zbieram je w osobnym wpisie, a wśród nich pojawiły się te, że system zawiera ikonki słuchawek. O samych nausznych słuchawkach wspominał już ponad dwa lata temu jeden ze znanych leakerów - Ming-Chi Kuo. Na tym jednak się skończyło, aż dotąd. Grafiki z systemu iOS 14 pokazują, że doczekamy się najpewniej dwóch wariantów kolorystycznych - ciemnego i oczywiście białego.

AirPods Max
źródło: 9to5mac.com

Ikonki pokazują też, jak będą wyglądać słuchawki. Jest to prosta konstrukcja, bez udziwnień - typowe dla Apple. Słuchawki nauszne Apple, według plotek będą oferować podobną jakość, ale przede wszystkim funkcje, co AirPodsy. Przypuszczam, że z lepszą baterią, dzięki większej obudowie. Podobnie jak to jest w przypadku AirPods, nowe słuchawki od Apple powinny automatycznie zatrzymywać utwór i go wznawiać w przypadku zdjęcia z uszu, bądź też nałożenia ich na głowę. Tych funkcji brakowało w słuchawkach z logo Beats.

Słuchawki nauszne Apple - kiedy można się spodziewać premiery?

Przypuszczalnie premiera nowych słuchawek powinna mieć miejsce na jesieni tego roku. iOS 14 zazwyczaj pojawia się we wrześniu wraz z zapowiedzią nowego iPhone'a, więc nowy sprzęt także powinien być wtedy zaprezentowany, być może będzie to odstęp kilku tygodni. Cena słuchawek też na razie jest przypuszczalna, trudno stwierdzić, ile będą one kosztować, ale mogę w ciemno zakładać, że nie będą one tańsze niż AirPodsy.

źródło: 9to5mac.com

Wieści z Rozładowani.pl