Dochodzą do nas interesujące informacje od japońskich internautów. Według tamtejszych serwisów Apple kończy prace nad nowym iPod Touch 7. generacji.

Na razie jednak nawet Japończycy nie podają szczegółów specyfikacji czy terminów. Przypomnijmy, że ostatnia aktualizacja iPoda Touch, miała miejsce w lipcu 2015 roku. Wprowadzono wtedy nowinki – procesor A8 i aparat fotograficzny z 8-megapikselową matrycą.

Ujednolicono wtedy także dostępne pojemności: 32 i 128GB, dodano nowe wersje kolorystyczne, a także wprowadzono nowe stawki za urządzenie. Obecnie ceny iPod touch to 990zł za wersję 32GB i 1480zł za wersję 128GB. Warto tutaj zwrócić uwagę, że ta droższa wersja jest niewiele tańsza od najtańszej wersji iPada z wyświetlaczem 9,7 cala, który aktualnie kosztuje 1599zł (32GB).

Apple AirPower jednak trafi do sklepów? Wszystko wskazuje na to, że tak

iPod touch – przyszłość nie była jasna

Nie było wcale pewne, że Apple ma jakiekolwiek plany odnośnie iPodów. W 2017 roku zostały wycofane iPody shuffle i iPody nano, brak było konkretów nad dalszym rozwojem urządzeń z tej grupy przez Apple. Wydawać by się mogło, że iPody odchodzą do lamusa, a klienci wybierają wspomniane iPady, które są niewiele droższe, czy po prostu iPhone’y. Probując postawić markę iPod na nogi, Apple musi zaoferować sprzęt o lepszej jakości, zapewne będzie to lepszy procesor i aparat. Jest jeszcze jedna rzecz, którą musi zrobić firma – utrzymać ceny, co patrząc na ostatnie premiery Apple, może być nierealne, a wtedy przyszłość iPodów nie jest pewna.

Nie tylko Apple traci, zyski Samsunga to jakaś katastrofa

Nowe iPhone’y z 2019 roku z USB-C

Informacje, jakie podają Japończycy, sugerują także, że najnowsze iPhone’y, jakie będą zapowiedziane w tym roku, otrzymają złącze USB-C. Byłoby to sensowne przejście z Lighting, podobnie było z iPadami. Najnowsze iPady Pro z 2018 roku, posiadają już złącze USB-C. Odnośnie iPhone’ów są jednak sprzeczne informacje, gdyż niektóre mówią, że będą one wyposażone jedynie w kabel USB-C – Lighting. Czas pokaże, jak będzie wyglądało to w rzeczywistości.