O nowym, 16-calowym MacBooku Pro od Apple pisaliśmy już od wielu tygodni. Ma to być przełomowy model, który będzie dedykowany dla profesjonalistów, bo 16 cali to kawał sprzętu. Dzisiaj Apple najprawdopodobniej ujawni ten model, a pojawi się on w sprzedaży już w grudniu tego roku.

Wiele było ostatnio głosów, że Apple może po cichu wycofać się z tej wersji MacBooka Pro, bo sprawa umilkła w minionych tygodniach. Tak naprawdę największy MacBook Pro jest już na horyzoncie.

R E K L A M A

Bloomberg donosi, że odnowiony laptop od Apple zostanie pokazany 13 listopada, czyli dzisiaj. Niestety na razie nie wiemy nic więcej niż dotychczas na temat samej specyfikacji MacBooka. Oczywiście poza rozmiarem ekranu. 16-calowy ekran ma być umieszczony w ramce dzisiejszej wersji 15-calowej, zatem wielkościowo nie zmieni się nic, jeśli chodzi o zewnętrzne gabaryty. Ramka po prostu będzie cieńsza. W nowym laptopie Apple ma odejść także od znienawidzonej klawiatury motylkowej.

Przecieki mówią, że cena MacBooka Pro 16-cali ma być porównywalna do modelu 15-calowego. A to byłby olbrzymi plus, szczególnie że w ostatnich latach ceny nowych urządzeń szybko rosły. Pojawiają się także informacje, że jest szansa na debiut nowego modelu w sklepach jeszcze w tym tygodniu. Jest to jednak mało wiarygodne, ale kto wie?

Nadal nic nie wiadomo na temat aktualizacji modelu 13-calowego. Chodzi głównie o klawiaturę, bo parametry nadal są najwyższe i nie odstają zbytnio od aktualnych wymagań. Ostatnia aktualizacja była w lipcu, zatem trudno spodziewać się kolejnego odnowienia.

W tym roku oczekiwać możemy jeszcze aktualizacji Maca Pro. W grudniu powinien pojawić się nowy model urządzenia. W tej kwestii niestety informacji jest jak na lekarstwo.

źródło: engadget.com

PS W trakcie pisania artykułu, okazało się że pojawiły się nowe sprzęty. Opiszemy listę nowości w osobnym materiale.