Apple potwierdza - karta kredytowa już w sierpniu

Apple potwierdza – karta kredytowa już w sierpniu

Opublikowano 31.07.2019 11:47 -


W bardzo krótkim komunikacie CEO Apple, Tim Cook potwierdził, że już w sierpniu wystartuje ich nowa usługa, w postaci karty kredytowej.

Jak dodał Cook, na co dzień z karty korzysta już tysiące pracowników Apple w ramach testów i sprawdza się wyśmienicie. Tym samym Apple jest gotowe zaprezentować ją już w sierpniu. Oczywiście usługa najpewniej pojawi się tylko w USA.

Karta kredytowa Apple to produkt, który wyróżnia się na tle konkurencji. Przede wszystkim nie będzie posiadała własnego numeru, kodu zabezpieczającego CVV czy chociaż terminu ważności. Na fizycznym nośniku zobaczymy tylko swoje imię i nazwisko, a także logo Apple. Wszystkie niezbędne numery do przeprowadzenia operacji, będą generowane dynamicznie. Karta będzie dostępna w postaci fizycznej, jak i elektronicznej, z której będzie można korzystać z poziomu aplikacyjnego portfela.

W ramach usługi będzie funkcjonował 3% Cashback na zakupy w Appstore i 2% dla wszystkich pozostałych sklepów. Wszystko przy współpracy z Mastercard i Goldman Sachs i jak podkreśla Apple, żadne informacje o transakcjach nie będą udostępniane na zewnątrz.

Wieści z Rozładowani.pl