Apple popsuło, Apple naprawi - można już aktualizować Homepody

Apple popsuło, Apple naprawi – można już aktualizować Homepody

Opublikowano 4.11.2019 18:55 -


Pewnie nie ma wśród naszych czytelników zbyt wielu właścicieli Apple HomePod. Mimo to wszystkich trzech, którzy to czytają, chciałbym poinformować, że już można aktualizować swój sprzęt. Bez obaw, że Apple go zniszczy.

Jeśli nie wiecie, o co w tym wszystkim chodzi, to śpieszę wyjaśnić. Nie tak dawno temu Apple postanowiło wprowadzić kilka nowych funkcji do swojego smart głośnika. Niestety, proces aktualizacji sprzętu nie był zbyt fartowny. Użytkownicy, którzy postanowili zaktualizować swój sprzęt, donoszą o złych tego skutkach.

Część z nich skarży się, że po aktualizacji głośnik zawiesza się lub działa nieprawidłowo, np. nie reaguje na polecenia głosowe. W niektórych przypadkach w ogóle przestaje funkcjonować. W takim wypadku logicznym byłby reset urządzenia. To jednak kolejna pułapka. Przy próbie odtworzenia systemu, HomePod potrafi wpaść w pętlę restartów lub nie włącza się wcale.

Apple rozwiązuje problem

Apple właśnie wydało bezpieczną aktualizację, która wprowadza poprawki i funkcję obsługi wielu użytkowników. Jest ona skierowana do wszystkich tych, którzy nie przeprowadzili procesu aktualizacyjnego na prośbę producenta w obawie przed powyższymi problemami.

Apple nadal nie zajęło stanowiska w sprawie osób, które w wyniku aktualizacji uszkodziły swój sprzęt. Tu żadna aktualizacja nie pomoże, bo najnormalniej w świecie nie da się jej przeprowadzić. Potrzebny będzie program naprawy i wymiany sprzętu, podobny do tego, kiedy wymieniano ekrany oraz klawiatury w MacBookach.

Nie tylko Apple lubi psuć

Pewnie kilku naszych czytelników, pomyśli sobie „nie trzeba było kupować Apple”. To niestety nie jest prawdą, a podobne wpadki zdarzają się wszystkim. Microsoft aktualizując Windows 10, kilka razy dopuścił się fatalnych w skutkach aktualizacji. Te najgłośniejsze przypadki to aktualizacja Surface, sterowników w komputerach HP czy wreszcie łatka na Spectre.

Google również nie jest wolne od podobnych przypadków, a najgłośniejsza sprawa dotyczy również smart głośników, które zostały trwale uszkodzone aktualizacją.

Wieści z Rozładowani.pl