Apple One - jak skorzystać z pakietu usług od Apple? Poradnik

Opublikowano 30.10.2020 19:35 -


Zgodnie z porannymi zapowiedziami, Apple One dostępne już jest w Polsce. Pakiet usług od Apple wnosi spore zamieszanie na rynku i może znacząco wpłynąć na konkurencję.

Inną kwestią jest fakt, że Spotify szykuje podwyżki cen swoich subskrypcji. Oznacza to, że Apple One ze swoją najniższym pakietem za 24,99 złotych staje się najlepszą opcją.

PAKIET APPLE ONE - CO WCHODZI W SKŁAD?

Zacznijmy od pakietu podstawowego, gdzie klient otrzymuje wspomniany dostęp do Apple Music, ale także dostęp do Apple TV+, Apple Arcade i 50 GB przestrzeni w iCloud. Cena? Pewnie pomyślicie, że jak to bywa w przypadku Apple - kosmiczna. Nic bardziej mylnego. Koszt takiego "zestawu" to 24,99 zł miesięcznie. Czyli 5 zł więcej niżeli Spotify.

apple one

Jeszcze ciekawiej wygląda pakiet "dla rodziny". Tam za kwotę 39,99 zł miesięcznie, otrzymujemy to, co powyżej, ale 200 GB przestrzeni w iCloud. Dodatkowo - co najważniejsze - taką usługą możemy dzielić się z najbliższymi (do 5 osób). Gdzie tkwi haczyk? Na razie takowych brak, co dziwne.

a3

Apple One - aktywacja, jak włączyć?

Wystarczy przejść do swojego profilu iCloud w urządzeniu z iOS lub iPadOS. W tym celu:

  • Wchodzimy w Ustawienia
  • Klikamy nazwę naszego profilu (zazwyczaj imię i nazwisko)
  • Wybieramy "Subskrypcje"
  • Pojawi się opcja "Korzystaj Apple One", w którą klikamy

Następnie mamy do wyboru dwa pakiety, zgodnie z powyższym cennikiem. Wybieramy odpowiedni dla siebie i zatwierdzamy. Później już postępujemy według wskazówek i dodajemy swoją formę płatności. To wszystko - Apple One zostało aktywowane.

Wieści z Rozładowani.pl